Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honapos babának milyen...

4 honapos babának milyen ételeket kostoltassak? Pl. Fözeléket hogyan kell neki csinálni? Valaki irna receptet? Ja és ha adok neki almapürét, utánna azonnal tápszert, vagy 2 etetés között? Annyira nemértem ezeket a dolgokat.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Elöször csak kostoltadds.Pl.:Etesd meg tejel és utána adj neki egy kis alma levet(pár kiskanál).Nem megy egyik naprol a másikra.
2010. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én innen vettem a tippeket:

[link]

Vannak receptek, és sorrend is.


Mi sárgarépával kezdtük: fél sárgarépa, megfőz puhára, majd lével turmixol pépesre, és utána kóstoltat :) Először ennyi, egyesével megfőzöd őket, pár kanállal megeteted, és ha izlik neki, nincs tőle baja, másnap emeled az adagot addig, amig pár nap alatt már nem kér utána mást. Készitsd oda a tápszert rögtön, és etetés elején a főzelék mondjuk ebédidőben, és a pár kanál után rögtön folytasd a tápszerrel. Ha már egy adag főzelék lecsúszik, úgysem fogja kérni a tápszert (meg persze készits majd már kevesebbet).


Gyümölcsöt és leveket kóstoltathatsz evés előtt is, ha ki akarsz váltani egy étkezést, úgy ahogy fentebb, egyre emelve az adagot, akkor rögtön utána mehet a tápszer. De ha még nem akarod kiváltani, akkor csak két étkezés közben szoktak kóstoltatni, hogy szokja az izeket. Nálunk az almás kiváltás 3 nap volt 4.5 hónaposan (előtte főzelékkel kezdtünk). Annyira izlett neki, hogy 3. nap már ment az egész cumisüvegnyi püré (240 ml...).


Sok sikert!

2010. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!