Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a nagyszülőkhöz utazunk a...

Ha a nagyszülőkhöz utazunk a 14 hós fiammal, mindig nagyon feszült leszek, és nem tudom miért. Más is tapasztal ilyet? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Akár a férjem szüleihez, akár a saját szüleimhez megyünk, pattanásig feszültek lesznek az idegeim, minden apróságra 'ugrok'.

Talán az anyai felelősség így jön ki rajtam?


2010. ápr. 27. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még csak 2,5 hónapos, de én is tiszta ideg vagyok, ha menni kell. Mi általában kéthetente megyünk haza hétvégére. Legutóbb pl. olyan feszült voltam, hogy érezhetően lecsökkent a tejcsi mennyisége. Úgyhogy alig vártam, hogy hazaérjünk, és csak mi legyünk. A tejcsim is két nap alatt visszaállt. Ki is hagyjuk a következő hazamenetelt...

Én az anyósékhoz különösen nem szeretek járni. Oda csak muszályból megyünk. Nem örültek az unokának, így én sem örülök, ha menni kell hozzájuk, és annyira ideges vagyok, hogy majdnem a babám látta kárát.

2010. ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én minden egyes elmenetelnél nagyon ideges vagyok.Ha orvoshoz megyünk, akkor különösen.Folyamatosan pörög az agyam: mi lesz a vígasztalhatatlanul sírni fog, ha éhes lesz, ha hirtelen tisztába kell tennem, ha mittudoménmilesz.

Én nagyon parázós anyuka vagyok, itthon érzem magam biztonságban, itt már kialakultak (nagyjából) a dolgok, tartok a váratlan helyzetektől.

Lehet, hogy ez vagy valami hasonló van benned is...

2010. ápr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na mintha magamat hallanám, de csak a férjem szülei esetében. 14 hónapos a kicsilányunk, hétvégén megyünk hozzájuk, és én is tiszta ideg vagyok. Szó szerint érzem, ahogy megy fel a vérnyomásom, ha anyósommal egyeztetik a hétvégi programot, mi hogy lesz, persze nem figyelembe véve a pici alvási, evési szokásait. Nem akarok hárpia sem lenni, de nem fogom hagyni akkor sem, hogy felboruljon a napunk ezért. Nem nem nem és nem.
2010. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de csak ha anyós jön vagy mi megyünk, az én anyukámmal kapcsolatban nincs ilyen.

Már most görcsbe rándul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy vasárnap megyünk hozzá. 15 hónapos a fiam de állandóan ölbe veszi ha vele van, pedig már tud menni.

2010. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok! Megnyugodtam, hogy nem egyedi az esetem :-)

Nem tartom magam parázós anyukának, de úgy látszik ez csak itthonra érvényes. Amint utazásra kerül a sor, kibillenek az egyensúlyból.

Remélem a nagyszülők nem hiszik azt, hogy ilyen idegroncs vagyok mindig...

2010. ápr. 27. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!