Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenésze van a babámnak és...

Szájpenésze van a babámnak és két napja adom neki a rózsamézet, lehet tőle kiütése? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A kiütések az egész hasán, arcán és fején jöttek elő. Apró kicsi csalánkiütés szerüek. Valakinek volt hasonló? Ha igen van e vele valami teendő. A szájpenésze nem nagyon akar múlni, lehet nem használ a rózsaméz?
2010. ápr. 26. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

2 naptól még ne várj csodát! A szájpenész egy gomba, ami igen makacs tud lenni. Nem elég rákenni finoman a a fehér lepedékre, erősebben le is kell törölni. "Válasz:

A szájpenész kezelésének módja a következő: a gombaölő folyadékot egy kisebb méretű steril gézlapocskára cseppentik, azt a mutatóujjukra hajtják, és a baba nyelvét, ínyét, a pofanyálkahártyáját kétoldalt, ill. az ajkak belső oldalát ezzel erősen áttörlik. Nem bekenni kell a lepedékes nyálkahártyát, hanem eltávolítani, akár ledörzsölni a gombatelepeket. Eközben a géz akár kissé véressé is válhat a szívósan tapadó telepek leválása során. Ezekkel azonban bajt nem csinálnak, fájdalmat nem okoznak. Hátul, az állkapocsszögletből csak tisztítópálcával lehet eltávolítani a telepeket. Ez nem könnyű, de nagyon fontos művelet, mivel a fertőzés onnan terjed vissza a nyálkahártya többi részére. Minél szigorúbb a kezelés, annál rövidebb idejű. Sajnos azonban ez az állapot hetekig is eltarthat. A kezelést lehetőleg minden szoptatás előtt, vagy inkább után végezzék el. Ez attól is függ, hogy a baba mikor tűri jobban. Szopás előtt általában már türelmetlenek, az ujjat bekapják, szopni akarják, így a kezelés nem tökéletes. " A pöttyökről kérdezd meg a védőnőt, de nem hiszem, hogy a rózsaméz okozná...

2010. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én homeós bogyókkal mulasztottam el neki, elég hamar elmúlt, és plusz gézlappal töröltem neki jó alaposan.

Viszont ha nagyon makacs, jó sok idő kell hogy elmulaszd sajnos.(plusz majd a popója is kipirosodik, ahogy megy át a szervezetén a gomba)

Hallottam olyat is, h vki citromlével kente, sikeresen.

A kiütés szerintem sem a rózsaméztől van.

Ha nem múlik el1-2 nap, mutasd meg dokinak (én a helyedben mindenképp elvinném, a popókrém miatt is, felírnak direkt erre valót-legalábbis nekünk így volt), én csak ennyit tudtam tanácsolni, sok sikert!

2010. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most olvaom újra a kérdést... Hogy adod neki????
2010. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy-hogy adod neki???? A rózsamézzel csak ki kell törölni a száját. Nekem legalábbis csak azt kellett csinálnom.
2010. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ezért kérdezem...ui. az, hogy adom, nálam mást jelent...
2010. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!