Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám nem mászik,...

10 hónapos babám nem mászik, nem ül, nem áll. Látszólag semmi baja. Miért nem akar mocorogni? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos kora óta járunk Dévény tornára. A gyógytornász bíztat, hogy egyszer csak minden rendben lesz. De mikor? Tudom, hogy tud forogni és hátrafelé kúszni, de nagyon ritkán csinálja. Ültetem, ezt imádja, így mindkét kezét tudja használni a játéknál. Olyan anyukák válaszát várom akik hasonló helyzetben voltak.
2010. ápr. 26. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Hason feküdni szokott?

Helyet változtatni ezek szerint nem nagyon szokott? (azt írtad ritkán forog és ritkán kúszik hátrafelé).

Egyébként úgy jönnek sorba a mozgásformák, hogy forgás, kúszás, mászás, ülés/állás, járás.

Súlya mekkora? Nem nehezebb az átlagnál?

2010. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom 14 hós, el van maradva a mozgásában, voltunk vele mindenhol, rendben találtak nála mindent. 11 hósan kezdett el igazán forogni, 13 hósan kúszni, felülni, és most, 14 hósan kezdett el mászni. Jár hozzánk dévényes, eddig 6 kezelést kapott. Szóval ezzel csak azt akartam irni, hogy türelem (bár én is türelmetlen vagyok), fog a babád mindent csinálni, csak ilyen későn érő tipus biztos.
2010. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyakran teszem hasra, de utálja. Régen fájt neki a kötött izmok miatt. Ha le tudom kötni a figyelmét hason, akkor körbe forog a tengelye körül, táncol, fókázik - ügyes kezdeményei vannak, de ha megunja akkor kiabál és sajnos hamar megunja.
2010. ápr. 26. 18:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami. 2700 grammal született, most 7 és fél kiló. Szóval ez sem lehet a gond. :(
2010. ápr. 26. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is Dévény tornára járunk. Az én babám most 5 hónapos és a hypotóniás izomzata miatt kell járnunk.

Neki most kéne forognia és hason fekve kinyomnia magát, de még nem teszi. De akihez járunk bíztat, hogy idővel menni fog. Mi bízunk benne is és a módszerben is.


Szerintem te is nyugodj meg. Biztosan sikerülni fog minden a babádnak csak idő és kellő kitartás kérdése.

Sok sikert neki!

2010. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igy voltunk mi is!!Hátrafelé ha kúszik,csak napok kérdése és előrefelé is megered.
2010. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!