Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnak 3 napos...

7 hónapos babámnak 3 napos láza van, most vagyunk a 3. napon, már pöttyeink is vannak. Ma étvágytalanabb, még csak 550 ml-t evett meg kb. Mennyi az a minimális ml, amit meg kell innia egy babának ilyenkor, meg amúgy is 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 800 ml lenne a napi "elvárt" folyadékbevitel, az érdekelne, ha kb. ilyenkor (meg nem lázas állapot után is) mennyi minimálisat kell innia, hogy ne száradjon ki.

Ma már nem volt lázunk szerencsére (vagyis reggel 38,1 volt, de estére már 36,6 lett:))

Vérvétel, vizelet rendben, tutira 3 napos lázról van szó.

Inni nem nagyon akar a tápin kívül semmit, már majdnem minden módszerrel próbálkoztam (kanál, nurofenes adagoló fecskendő, pohár, cumisüveg).


2010. ápr. 25. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Te is lázas vagy?
2010. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem, de hogy jön ez ide?
2010. ápr. 25. 22:25
 3/14 A kérdező kommentje:

Amennyiben a kérdésed nem épp jóindulatúnak szántad és esetleg még nem hallottál még a 3 napos lázról:

"3 NAPOS LÁZ (Exanthaema subithum)

pöttyös36 hónaposnál idősebb csecsemők betegsége, melyet vírusfertőzés (HSV6) okoz. A jó állapotú csecsemő/kisded minden egyéb tünet nélkül lázas. A lázmenetes időszakban jó kedélyű, jó étvágyú. 3 nap után a láz megszűnik és főleg a törzsön nem kiemelkedő, halvány, lilás, lencsényi foltok jelennek meg. A lázcsillapításon, folyadékpótláson kívül teendőt nem igényel, a kiütések spontán megszűnnek.

A láz miatt lázgörcs gyakori okaként szerepel."

2010. ápr. 25. 23:15
 4/14 A kérdező kommentje:
a cikkben csak az életkor nem jó, helyesen: 6 hó fölötti csecsemőknél, gyermekeknél jelentkezik.
2010. ápr. 25. 23:17
 5/14 anonim ***** válasza:

az első válaszoló biztos arra gondolt, hogy többesszámba írtad, hogy lázasak vagytok, pöttyeitek vannak...


én még nem hallottam erről a 3 napos lázról :(

tápis dobozon van táblázat, hogy mennyit kéne ennie. nyelvét nézzed, hogy nem fehéredett ki, akkor gáz van!

a tea granulátumokat tudom ajánlani, én babám simán bevág egy teli cumisüveggel azokból a cukros carokból.


jobbulást!

2010. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, kipróbálom akkor a teákat


(tényleg, észre sem vettem, h. többesszámban írtam, eléggé kapkodva írtam, elnézést az elsőtől, ha megbántottam)

2010. ápr. 26. 07:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én babám reggel hőemelkedés,du 2.kor 38 fok,adtam kupot,lement,este 8-kor 36,9,szóval semmi,hajnali 3-kor megint 38,1,most 37,2.

szerinted enyémnek is ez lehet? Doki csak délután lesz. Nektek mennyi a lázatok? Enyém is 8 hós,és ezen parázok,hogy tápszeren kívül nem iszik semmit,na hát nem örülnék vérvételnek,mert multhéten vettek tőle,vasat vizsgáltak,és olyan sűrű volt szegénynem a vére hogy 10 percig kinlódtak vele.ebből is látszik nálunk hogy innia kéne. :(

2010. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nekünk

1. nap csak hőemelkedés volt

2. nap 6 óránként ment fel a láz, a legtöbb 38,5 volt, nurofennel + panadollal csökkentettük felváltva

3. nap még mindig láz 38,0 - 38,4 ig

4. nap (3. lázas nap) megjelentek kiütések a felső testen (most már mindenhol van szinte). Reggel 38,1 volt, és onnantól kezdve mintha elvágták volna, megszűnt a láz, csak pöttyök vannak, de állítólag pár nap és elmúlnak ezek is.


szerintem inkább menjetek vérvételre + vizeletvizsgálatra, mert nekünk is csak azután mondták, h. ez az, miután minden komolyabb betegséget kizártak.


szorítok nektek, h.minél hamarabb meggyógyuljatok

2010. ápr. 26. 10:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Most jöttünk a dokitól. Mandulagyulladást állapított meg. Most megint 38 a láza,kapott kúpot,és cataflam cseppet,és csicsikál. Remélem nem esik már vissza a lázba.

Minden jót kívánok Nektek is!!

2010. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,képzeld,ma délutánra a kis testén lettek foltok,fürcsi után már a buksiján is,ez akkor "normális"? Ma már nem volt láza,tegnap este még 38,2 volt. Babácskádnak van még foltja?
2010. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!