Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám alaptermészete lenne...

Babám alaptermészete lenne ilyen? Változtathatok rajta?

Figyelt kérdés
11 hós a babám. Ma először tettem le a játszón mászkálni. Ha meglátott valakinél egy labdát, vagy ami szeretett volna, odament és elvette. Akkor is ha sokkal nagyobb gyerek játszott vele. Persze rászóltam, visszaadtuk, stb, csak meglepődtem a gyerekemen.
2010. ápr. 24. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Több korszak van a gyerekeknél, van egy un. enyém korszak is.Nem tudja megkülönböztetni mi az övé, mi a másé.Ez normális, hiszen most tanulja a dolgokat.Meg kell rá tanítani, hogy nem szabad elvenni, mert nem az övé.Ezt jól tetted.Meg fogja tanulni, hogy nem az övé, és hogy el kell kérni, ha megtanítod:)
2010. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden gyerek ilyen, ne aggódj, le lehet róla nevelni. Az én lányom pl. hisztis rohamot kap, ha a játszótéren más gyerek beleül a hintába. Azt hiszi, hogy az egész játszótér csak az övé. Hát, az élet csupa csalódás. De kénytelen megtanulni.
2010. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam eddig a kifejezett "bűnbak" volt, mindig mindenki mindent elvett tőle, fellökték, szemétkedtek vele.

Most 20 hónapos, és nagyon meglepődtem a múlt héten, az ismerős család kisfiához odament, és ellökte. Titkon kicsit örültem neki, persze elmondtam, h ilyet nem szabad.

Azóta sokkal jobban kiáll magáért, eddig ilyen sarokban ülök, és elvagyok magamban típus volt, csendes, sosem hisztizős, most pedig kőkemény hisztik vannak, kezdi az akaratát kinyilvánítani.

Ezt azért írtam le, h lásd, változnak a gyerekek, az alaptermészete tuti nem, valószínű a fiam nem lesz sosem egy agresszív falkavezér, de sokat alakult már a viselkedése. Egyébként még azt is észrevettem, h hiába őt bántották eddig mindig, mégis ő talált ki új játékokat, és a többi gyerek ment utána. Igaz azért, h elvegyék tőle, de mégis ő a kreatív gyerek:)

2010. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!