Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szokassam külön szobába...

Hogyan szokassam külön szobába? Folyt.

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Velem alszik a hálószobában. Többször is megpróbálkoztunk a külön szobára való szokatással, de kudarcot vallottunk. Pl. elaltattam, s otthagytam, de mindig felébredt, és csak sírt, sírt. Megpróbáltuk azt is, hogy magában alszik el, de csak nagy sírás után sikerült, és ha megébredt tovább sírt. Nem szeretném kínozni szegényt, de nagyon szeretném már ha különszobában aludna. Az Aludj jól gyermekem könyv nem jött be! Nagy gondom az is, hogy állandóan a hajamat piszkálja. Sokáig meg tudtam állni, hogy ne engedjem meg, de nagyon "harcias törpém" van, és végül feladtam.

Sajnos az apukája sokat dolgozik, és nagyon keveset vagyunk együtt. Főleg így, hogy még együtt sem tudunk aludni. Mit tanácsoltok?


2010. ápr. 22. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
(már az elején külön kell tenni őket.) Hát próbálkozz tovább légy kitartó.
2010. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minél tovább így hagyod annál rosszabb lesz. Azért szenved mert te sajnos így szoktattad. Magyarul saját dugádba dőltél és most ő issza meg a levét annak, hogy nem voltál következetes vele.

Most már csak nagy sírások árán és hosszú folyamattal tudod elérni hogy külön aludjon tőled.

Sok sikert és kitartást kívánok. És egy jó tanács: Ha lesz következő gyermeked ne kövesd el vele is ugyan ezt a hibát. Főleg a hajtépésre gondolok itt. Ez egy rossz szokás mint felnőtt korban a köröm rágás stb....

2010. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 15 hónapos.Ő is velünk alszik/aludt!!Nagyon sokszor próbáltam visszaszoktatni a kiságyába de nem ment.Nálunk a sírás hányásba ment át,így nem erőltettem a dolgot.A napokban töltötte a 15 hót.3 napja gondoltam megint megpróbálom,de mostmár úgy,hogy nem nálunk alszik el és majd átviszem a saját ágyába,hanem hogy a sajátjába is altatom el.Ez nálunk nagy szónak számít :) Picit több mint fél óra volt az altatás és a saját kiságyába aludt!!Igaz,én nem hagytam magára.Megkapta az éjszakai tejecskét,énekeltem neki folyamatosan de persze Ő meg mindíg ki akart mászni (mert mi kivettünk neki 2 rácsot és ott mászkál ki-be) de nem engedtem.A 2 rács helyén picit bebújtam az ágyba,így tudtam simizni mint amikor velünk alszik és Ő a hajjal ellentétben azt igényli,hogy a kezemmel takarjam le a fél arcát.Így majdnem olyan volt neki mintha együtt aludnánk.Nem beszéltem csak énekeltem!Végre nem adtam fel és meglett az eredménye.Amikor köztünk aludt (ami minket nem zavart) éjjel felkelt párszor és csak tejcsivel vagy vízzel aludt vissza.A saját ágyába 1szer ébredt csak!!és akkor is 2 korty víz után aludt is hajnal fél 5-ig.Akkor Apa áthozta közénk megitta a reggeli tejcsit és 9:30-ig aludt.Ma is így altattam el,kiváncsi vagyok mi lesz éjjel.Remélem értetted nagyjából.Egyébként szerintem minden gyerek más és úgy gondolom,hogy az én kisfiam most érett meg arra,hogy egyedül aludjon.
2010. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 2éve. velünk alszik eg szobában, de nem egy ágyban. nem értem miért bej az ha a gyerek egy szobában alszik a gyerekkel - nem találok benne semmi kivetnivalot. mi most fogunk majd meszelni a köv honapban. már mondogatom neki h a nagy rumli után külön szobába megy , és eddig tetszik neki. de ha megjön a kisteso akkor mind a ketten egy szobában lesznek.

én nem érzem azt h teher lenne a gyerekkel egy szobában aludni, és ha ez akkora nagy probléma lenne.

és lehet lepontozni a véleményemért :)

2010. ápr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak lépésről lépésre tudod Őt átszoktatni a külön szobába. Már elég nagy fiú, ilyenkor már nehéz változtatni. Következetesnek, kitartónak és nagyon türelmesnek kell lenned vele. Semmiképpen ne hagyd magára és nem szabad, hogy rossz élmények párosuljanak a kiságyhoz. Próbálj ott aludni vele egy ideig...akár az ágy előtt, a földön, hogy amikor felébred és szüksége van rád, ott legyél. Kicsi lépésekkel tudsz csak haladni. Kitartást kívánok Neked!
2010. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, probald ki hogy egy kis idore te is atmesz vele a szobajaba aludni, persze kulon agyon o meg a kisagyaba, es ha megszokta a sajat szobajat es mar nagyjabol attalussza az ejszakat akkor visszamesz a haloszobatokba es o ott marad. Igy egyszerre mindig csak egy dolgot kell megszoknia es konnyebb lesz neki. Csak lepesenkent tudod atszoktatni, biztos sok valtozas volt neki hirtelen egyszerre.

Sok sikert es kitartast:-)

2010. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem baj, és nem teher, hogy egy szobában alszik velünk, de apuci annyira horkol, hogy felkel a gyermek. Üdv.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. ápr. 30. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!