Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám orra elvan...

6 hónapos babám orra elvan dugulva éjszaka mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt hogy minden éjszaka bedugult az orra elöször csak szörcsögött,de nem volt láza és nem is köhögött... a védönő azt mondta szívjam ki az orrát naponta 5ször,nem volt változás,elvittem orvoshoz ,kapott orrcseppet és 5szöri orrszívás...nem volt változás.Megint vissszavittem de ekkor már zörgött a háta is,újabb orrcseppett kapott és 5szöri orrszívás...már vérzett ettöl az orra ..után 39 fokos láza volt és nem akartak kijönni mondván hogy nem sürgős eset(akkor volt 7 hónapos a fiam.)utána nekem kellett bevinnem és egy harmadik féle orrcseppet kapott s kijelentette a z orvos hogy azért van ilyen hangja az orrának mert olyan sokszor szívtam ki neki(az Ő utasítására)utána nem szívtam neki ki ..beültem vele rövid időket többször kamilla teával gőzölni és egyszer csak abba maradt.De utána megtudtam vannak olyan babák akiknek rosszul nőtt az orrnyergük és ettől van ez a furcsa hang,és ha nem fullad és nem kapkod a levegőért akkor nincs baj.......hát én az orvosra már nem alapozok ezek után.....
2010. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocsi elírtam>>orrsövény nem nyereg:)és azt kihagytam hogy ez hónapokig tartott...........
2010. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
elég ilyesztő nem tud szopni mert az orra eldugul köhög!viszem dokihoz 3naponként nincs vele semmi !nem piros a torka tiszta a tüdő!neked fül orr gégész látta?
2010. ápr. 22. 09:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Próbáltad a homeopátiát? Nekünk nagyon beválik! Az orrdugulásra pl. alapszer a Sambucus nigra 5ch, napi 2x5 golyót kell pici vízben feloldani, műanyag kanállal beadni, lehetőleg evés előtt-után fél órával. De ha elmész egy homeopátiás orvoshoz, ő alkati szert is tud ajánlani, ami biztos siker lenne. Nekem van egy könyvem, abból keresem ki a leírás alapján a legmegfelelőbb szert ( patikában lehet kapni). Mielőbbi gyógyulást! 10 hós és 6 éves anyukája
2010. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem csak házi orvos és nem is utalta be.
2010. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a Sterimar orrspayt használtuk, ez sós tengervíz fellazítja az orrban levő cuccot és orrszívóval kiszívtuk.
2010. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Sterimar spray tényleg jó, meg háton feküdjön kicsit meg kell emelni a matracot felfelé alatta, valamit rakj a matrac alá a lényeg hogy a felső teste meg legyen emelve egy kicsit,így könyebben kap levegőt.Ne legyen túl meleg a szobába és a hideg párásító is sokat használ.Lehet hogy kivan száradva az orr nyálkahártyája, ilyenkor jó a párásítás.

A meleg párásítás, vízforralásos módszer nem jó!!!!Ha folyik az orra szivasd neki.ennyit tudok.

2010. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mis is sterimart használtunk orrszívás előtt, de pár nap után már annyira tele volt az orra, hogy ez sem segített, még enni sem tudott. Akkor elvittem orvoshoz, orrcseppet írt fel és c-vitamin cseppeket. Amikor orrcsepp után porszívóztuk, sokkal tisztábban vette a levegőt és két-három nap alatt elmúlt neki és visszatért az étvágya is. A c-vitamint még egy hétig adtuk, aztán azt is befejeztük. Ja, még calcimuscot os felírtak neki, meg ami szerintem a legjobb volt az az ambroxol-q szirup volt. Szépen fellazította a lerakódásokat és kiköhögte. Először ilyesztően szörcsögött, de aztán felköhögte és teljesen tiszta volt. Kérdezd meg az orvosodat ezekről!
2010. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!