Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok hány hónapos koráig...

Babátok hány hónapos koráig sterilizáltátok a cumisüvegeket, cumikat?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos. Egyik ismerősöm megkérdezte, hogy mennyi ideig tervezem még sterilizálni ezeket a holmikat, mert szerinte túlzásba viszem. Annyi cumisüveg van, amennyi egy napra kell, így a nap végén szoktam egyben sterilizálni őket (tehát minden használat után), ezt minimum fél éves koráig gondoltam. A lányom tápszeres sajnos két hónapos kora óta és én úgy gondoltam, hogy ezt így kell. Tévedek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 21. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
6 hetes koráig minden használat után, aztán még egy hónapig heti egy alkalommal
2010. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pontosan így csináltam, mint te. Este sterilizáltam az összeset, 7 üvegem volt.

Kb. féléves koráig sterilizáltam naponta, utána már ritkábban.

2010. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig naponta, utána 6 hónapos koráig hetente. Azóta nem sterilizálom. Van is immunrendszere a kisfiamnak, most 10 hónapos.
2010. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányom 3 hós, 3 naponta sterilizálom, egyébként forró vizzel mosom (alig bírja a kezem).
2010. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos és én is ha összegyűlik a gépbe való akkor sterilizálom őket minden használat után. Itt Németben 6 hóig javasolják aztán elég elmosni, mert ugye ha hozzátáplálunk már akkor a tányérokat meg a kanalat se sterilizáljuk.... én is 6 honapos koráig tervezem a sterilizálást, de addig meg úgy ahogy eddig tettem.
2010. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

vaaaa, 6 hétig? Én a fiammal 3 hónapig kb.

Banyek, ha elég 6 hétig, a lányomnál, aki most 31 hetes pocaklakó, így csinálom majd! :D

(dokink is azt mondta, h nem kell túlzásba vinni)

2010. ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!