Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom hogy nem jó a...

Honnan tudom hogy nem jó a tápszer a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Néhány napja, hiába éhes, csak alig eszik.Megeszi éppen az "adagját", de közben egyfolytában köpi ki a cumit és fordítgatja a fejecskéjét.Megemlítem holnap az orvosnál, de Ti honnan tudtátok hogy már nem kell az amit addig adtatok?
2010. ápr. 21. 03:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Remélem ki tudjátok bogozni, de egy 2 órás evésen vagyunk túl, szóval már nem látok.Hosszabbra is nyúlt az evés idő.Amúgy BEBA Ha-t eszik a babám.
2010. ápr. 21. 03:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fogzotok véletlenül? Én onnan tudom, hogy elég volt Neki a kaja, hogy elfordítja a fejét, amikor kínálom és/vagy eltolja a kaját.
2010. ápr. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A BEBA tápszerek némelyike kesernyés utóízú, és lehet hogy nem ízlik neki.

Az én fiam is elfogyasztott 4 féle tápszert mire megtaláltuk az ideálisat. Az egyiket nem ette, a maásiktól székrekedése lett, a harmadiktól állandóan bukott, a negyediktől fájt a hasa, az ötödik féle tápszer ( Milupa Milumil ) volt a legjobb.

2010. ápr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a helyzet, hogy Beba Ha0+t eszünk születése óta tej híjján, de az utóbbi 3 hétben 4 fajtát is kaptunk ugyanazon a néven(PRO, AKTÍV már nem is tudom mit kutyulnak).De az is volt közte amivel kezdtünk, azzal is ezt csinálja.

Fogzás?Nem is tudom.Még csak most lesz 4 hónapos.Nem korai még?

Dokit végül nem értem el, elment szabira.

2010. ápr. 23. 02:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt 3 hónaposan, de ő meg se ette. Legalábbis nem erőltettem bele. Kipróbáltunk egy csomó másik tápszert, végül a HA-sból (milupa) lett egy sima, banános ízű, a HUmana baby fit 1-es. DE! Ez sem kellett volna neki, ha nem kap vasat, mert amúgy is 3-4 hónapos kor körül kezdenek el a vasraktárak kiürülni és szükség van sok babánál a pótlására. Ennek hiányában is étvágytalanság jön ki. Mi el is mentünk vérvételre, ott derült ki, kapott maltofert, de attól meg fájt a hasa, így a béres cseppnél maradtunk, szinte rögtön lett is étvágya. Akkor az adagja még csak 150 ml volt, de elkezdte bepótolni ami lemaradt és máris 200-akat evett meg. Legalább 1 hónapig szenvedtünk. Tudom, milyen rossz, ha nem eszik a baba!
2010. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam már előbb, olyan 2 hónapos kor körül "jelezte", hogy a HA-s tápszerrel menjek a fenébe. Ahogy a szájába került az első korty, kiköpte, elfordította a fejét, sírt. Próbáltam beletenni gyümölcscukrot, szerinted?? Sajnos nem tudtam átverni. Utána védőnő tanácsára adtam neki Humana Baby-fit1-es tápszert, ami banános, de attól meg olyan székrekedése lett, hogy állandóan lázmérőznöm kellett, meg Laevolac szirupot kellett adnom neki. Aztán szerintem érezte, hogy ez nem okés, és azt a tápszert sem akarta már elfogadni. Úgyhogy hívtam a dokit, és a Beba1 Aktív tápszert írta fel, állítólag ezt szokták szeretni a babák (nem HA-s!!!). És valóban, ahogy átváltottunk erre, ami nem hypoallergén ugyan, de legalább nem keserű, és minden gond nélkül ezt issza. Most már a kettesnél tartunk, 7 hónapos lesz pár nap múlva.

Akkor lennék csak bajban, ha kiderülne, hogy tejérzékeny, akkor nem tudom, mit adnék neki. B.

2010. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányomnak pontosan négy hónapos korában megkoccant a fém kiskanál az alsó fogacskáján, amikor megkínáltam először almalével :) Tehát, akár a Te babád foga is jöhet.

2010. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!