Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a 4 hónapos kisfiamn...

Mit adjak a 4 hónapos kisfiamnak az anyatej és a tápszer mellé, hogy legyen sűrűbben széklete?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos, és hetente egyszer kakil. Nincs székrekedése, mert nem szenved vele, nem is kemény, de engem azért az orvos és a védőnő nyugtató szavai ellenére zavar a dolog. Milyen bébiitalt vagy ételt javasoltok?
2011. máj. 16. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
házilag facsart édesebb narancs levét adhatod,vagy sütőtök bébiitalt-nekünk ez a kettő vált be
2011. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a vilmoskörte okoz több székletet. Még az őszi is jó, próbáld ki ezek valamelyikét. Persze, ha még nem táplálsz hozzá, akkor csak fokozatosan.
2011. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha 4 hónapos, akkor kaphat már rostos bébi gyümölcsitalt.Nekem ezt a védőnő mondta, mert egyszer kellett.Kapott belőle 4-5 kiskanállal,és fél órán belül volt kaki.Nálunk bevált, és ez is úgy hat, hogy nem gyógyszer.Nyugodtan adj neki néhány kortyot, meg szokta hajtani őket.Legyen a bébiitalban valami lédús gyümölcs. A barack tényleg jó!
2011. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze, egyelőre csak bébiitallal kezdeném. Megpróbálom ezeket, köszönöm szépen!!!
2011. máj. 16. 17:21
 5/13 krisztivan ***** válasza:

Ne haragudj a kérdésemért de ,

Miért akarod a babád tökéletesen jól működő emésztését össze-vissza zavarni?Valószínűleg minden anyatejet teljesen felhasznál a szervezete ezért nincs több kaki.De ha nem szenved vele és az állaga is jó akkor miért?

Kisfiamnak is 2X volt egy héten kaki,minden gond nélkül.Mióta hozzátáplálunk azóta van minden nap.

2011. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én se örülnék, ha egy héten egyszer kakilna, akárhogy is hasznosítja az anyatejet.Nekem ez akkor is kevésnek tűnik!Én már a második nap segítek rajta egy kis hőmérőzéssel, ha látom, hogy zavarja.Mert az én babámat szokta zavarni.Nem a mi dolgunk eldönteni, hogy mit csináljon a kérdező, de jól teszi, ha segít neki szerintem.És néhány korty gyümölcslé ártani nem fog!A hozzátáplálás teljesen megoldja majd a dolgokat, ne aggódj! A tápszer fogja a székletet, ellensúlyozd egy kis gyümölcslével!
2011. máj. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, anyatejes babánál én is úgy hallottam, hogy a 10 nap is normális, csakhogy az én kisbabám 50-50%-ban kap anyatejet és tápszert. A heti egy kakit én nem nevezném normálisan működő emésztésnek, mégha a védőnő szerint Ő egy ilyen típus is. Nagyon sokat hízik, és én is úgy gondolom, hogy nem ártok néhány kanál gyümölcslével. Nem főzelékkel akarom bombázni, a hozzátáplálást sem szeretném ilyen hamar elkezdeni, csak egy kis gyümölccsel szeretnék rajta segíteni. Eddig természetesen meg akartam várni a 4 hónapot, de már néhány napja kap őszibarack bébiitalt, és köszönöm Nektek, mert tegnap volt eredménye!!! :)
2011. máj. 17. 08:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Vigyázz az őszibarack bébiitallal, mert tele van hozzáadott cukorral. Inkább próbál almát vizezve helyette. HIPP-es alma cukormentes.
2011. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tényleg, igazad van!!!
2011. máj. 17. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát, amikor a lányomnak hasmenése volt, a gyerekorvos az alma levét javasolta ( vagy magát az almát), hogy megfogja a hasmenést.Azt mondta, nem ad gyógyszert, ha meg lehet oldani másképp is.És gyönyörűen megfogta a kakit, elmúlt a hasmenés.Az alma éppen ellentétes hatást vált ki.A gyümölcsökben van gyümölcscukor, mindegyikben.Ezt már több helyen olvastam Tőletek, hogy hozzáadott cukrot tartalmaz a bébiétel .Elolvastátok már az üveg hátulját, az összetevőket?Én még egyiknél se olvastam, hogy cukrot tartalmaz!Miről beszéltek??Nyilván van benne gyümölcscukor, attól édes a barack! Ez pont olyan, hogy ne menjek ki az utcára, mert a fejemre esik egy tégla.A gyerek fog még elég édes dolgot enni életében, nem lehet így gondolkodni, hogy úristen, van benne cukor! Kedves kérdező, dönts ahogy Neked jó!De, mint látod, a barack működik.És nem hiszem, hogy a picid ha nagyobb lesz, soha nem fog kapni kekszet, vagy túró rudit..Azokban viszont van cukor.
2011. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!