Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányom szeme...

Másfél éves kislányom szeme ha felfelé néz, "összecsúszik", kancsalít, de csak az egyik. Ez mennyi idős korig normális?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem pár hónapos korig normális, utána megerősödnek a szemizmok. Lehet hogy szemüveg kéne neki. De nem tudom, nem akarok hülyeséget mondani.
2010. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vidd el szemészhez.

Nekem is gyanús volt, hogy valami gond van a gyerkőc szemével, elmentünk szemészhez, szemüveget kapott.

10 hónapos volt akkor.

Nézesd meg, ha nincs gond nálatok, akkor legalább tudod, hogy nincs.

Ha meg mégis kell a szemüveg, akkor meg még bőven időben vagytok ahhoz, hogy pár éven belül elnőlje a kancsalságot kis segítséggel.

2010. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én eddig fél éves kort olvastam, hogy kb. addig belefér a kancsalság.

Tesómék lányai olyanok voltak, hogy bekancsalítottak, ha izgatottak lettek, de kinőtték idővel. Alsós korukban még olyan volt a szemük, így emlékszem.

2010. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is a házi gyerekorvosunknak megmutattam a másfél éves kislányom,mert kancsalnak láttam,és ő mondta,hogy ennyi idősen széles az orrnyergük még,azért látni annak,de ültessem le szembe az ablakkal,és nézzem meg,hogy mindkét szemében ugyanoda verődike a fény,és ha pont ugyan oda,akkor nincs baj,de ha egy picit máhova,akkor vigyem el szemészetre.Megnéztem,neki ugyan oda verődött.Próbáld neki megnézni te is.
2010. ápr. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom megnézni neki.

Egyébként csak akkor csinálja ezt az egyik szemével, ha felfelé és közelre néz, és akkor sem mindig.Csak van egy ilyen nézése. Nemsokára megyünk 15 hónapos szurira, akkor megmutatom a gyerekorvosnak.

2010. ápr. 21. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Na,megnézted neki?
2010. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, megnéztem, teljesen ugyanoda verődik a fény. Én már rengtegszer néztem amúgy is a szemét, amióta megszületett, de mindig teljesen normálisnak láttam, soha nem láttam kancsalnak vagy ilyesmi. Egyedül az zavar, hogy amikor pl. iszik, és közben felfelé néz, énrám, akkor a bal szeme másfelé néz mint a jobb, nem párhuzamos a másikkal. És ezt csak ilyenkor csinálja. Remélem, nem lesz semmi baj, azért majd megmutatjuk a gyerekorvosnak.
2010. ápr. 21. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
persze,jobb,ha látja orvos,de szerintem akkor semmi baja.Majd azérrt irj,hogy mi volt.Üddv.:Utolsó voltam
2010. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi.
2010. ápr. 22. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!