Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összehasonlítva a terhességete...

Összehasonlítva a terhességeteket és a babátokat mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen volt a terhességetek, és milyen természetű, mennyire nyugodt, mennyire hisztis a gyermeketek?

Nekem elég zaklatott volt, úgy értve hogy nagyon sokat aggódtam mivel volt két vetélésem előtte és féltem nagyon.Voltak egészségügyi problémák is amik megkeserítették a dolgot, és így végig feszült és aggódó voltam, nem igazán tudtam lazán venni a dolgot.

A fiam tiszta örökmozgó, akaratos, nem marad meg egy helyben, 8 hós lesz de már feláll megkapaszkodva és totyorászik így, mászik, szóval mindig mozgásban van.Érzékeny lelkű nagyon, akit ritkán lát azzal nem nagyon van el, sír nála.

Csak érdekelne hogy van e összefüggés a terhesség mikéntje és a baba természete, temperamentuma között.

Én próbálom már úgy nevelni hogy boldog, kiegyensúlyozott baba legyen, remélem sikerül, és nem hat rá ki a terhesség alatt átélt sok izgalom, idegesség.


2010. ápr. 19. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hasonló terhesség, csak szerencsére vetélés nem volt előtte, de folyamatos koraszülés veszély, folyamatos aggódás-a kisfiam 15 hónapos, akaratos, érzékeny, hisztis, szeretetigényes, minden érdekli, korán felállt, korán elindult, már régóta szalad, soha meg nem áll, nehéz természet, de ettől függetlenül imádnivaló. Szerintem van összefüggés, de nem minden esetben, tudok ellenpéldát is.
2010. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze imádnivaló a miénk is!:-)Mondjuk annyira egyértelműen én sem hiszek az összefüggésben, és én is tudok ellenpéldát is.
2010. ápr. 19. 11:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első terhességem egy álom volt, a kislányom pedig mosolygós, mindenkit szeret, mindenki szereti, örökmozgó, bátor kislány, viszont mindig tudja, mit akar, és lehetetlenség az ellenkezőjéről meggyőzni.

A második terhességem borzasztó, az összes létező terhességi tünettel, kíváncsi vagyok milyen lesz, legkésőbb szombaton megtudom.

2010. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nyugodt, szenvedésmentes terhességem volt, imádtam, alig várom, h ismét babát várjak :)))) A kisfiam is nyugodt volt, nem volt egyeltalán fájdalmas, ahogy mozgott.

Már 7 hónapos, és annyi változást tapasztalok, hogy amíg odabent kipihente magát, azt itt bepótolja. Ő már 6 hónaposan állt, már a bútorok mellett lépeget. Nyugodt baba (szerencsére, bárcsak örökre így maradna). Annyi, h itt kint viszont fél percre sem tudom leültetni, imád felfedezni, de nem bánom, ez a korszak erről szól. :))))


*Sz*

2010. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett volt aterhesség, aztán félidős terhesen robbant a bomba, hogy a férjem összejött egy nála tíz évvel fiatalabb fruskával, és hatalmas szerelembe estek. Ettől kezdve eléggé feszült voltam, rendesen volt sírás rívás, könyörgés, veszekedés, fogadkozás, csomagolás stb. Tavasszal megszületett az én angyali kislányom, aki a napjait és éjszakáit alvással töltötte, annyi tejem volt, hogy bőven fedezte az igényét. Mára egyéves az én kis tündérem, mosolygós, kiegyensúlyozott kislány. (Az apukája nemrégiben költözött csak el, de még semmi jele a kicsi természetén az a sok sok izgalom, amit átéltem/átéltünk.)
2010. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 11:16 os!Sok sikert a szüléshez!!!

Egyébként magát a terhességet élveztem én, szerettem hogy itt volt a pocakban, bent nyugodt is volt, nem mozgott fájdalasan, na itt kint bepótolja, ami persze nem baj:-)

2010. ápr. 19. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Borzasztó terhességem volt, csakúgy mint Neked, volt előtte vetélésem. Az egész terhesség alatt idegbeteg, feszült és borzasztó aggódós voltam. Na a kisfiam egy igazán nyugodt és kiegyensúlyozott gyermek. szóval én ellenpélda vagyok.:-) Viszont a mozgásfejlődése nagyon gyors volt. 5 hónapos korára ült állt, egy hónappal később mászott,de ahhoz képest, hogy korán felállt még csak most kezdett el egyedül járni, 1 éves.
2010. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem baj az, még egy évesen is nagyon időben van:-)
2010. ápr. 19. 11:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul voltam a terhességem alatt. A 20. hétig minden nap hánytam, utána "csak" heti 2-3-szor. Használhatatlan voltam. Már-már untam az egészet, mindig óraműpontossággal jött rám a rosszullét. Lelkileg jól alakult minden, a szülés is gyors volt, pozitív élmény volt.

A lányom: jó evő, produkált már sugárhányást, mikor "telezabálta" magát. Kiegyensúlyozott, mosolygós, jó természetű. Hát én nem ilyen voltam a terhesség alatt.

2010. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első terhességem alatt agyon idegesítettem magam, rengeteget dolgoztam, és veszekedtem a férjemmel. Sajnos a szülés után nagyon hamar intenzív osztályra került az én gyönyörű kislányom, hiszen besárgult, de még egy napos sem volt. Egy hetesen jöhetett/jöhettünk ki a kórházból és szembesülhettem az Ápolók igazával: az én gyönyörűséges kisbabám egy kis "pokolfajzat". Igazi kis boszorkány volt az első 6 hónapban, hisztis, akaratos, sírós baba, pedig tényleg szívünket- lelkünket kitettük érte, sosem hagytuk sírni, mindig mellette voltunk, játszottunk vele, de akkor is üvöltött. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok újból (ekkor 5 hónapos volt a lányom), azt hittem meg fogok pusztulni. Abortusz ellenes vagyok, de komolyan elgondolkodtam rajta, hogy el kéne vetetni, mert senkinek sem lesz jó. Aztán a férjemnek adtam igazat: akartunk még egy gyereket, lett, ez Isten ajándéka. Hál' Istennek, ahogy elkezdett forgolódni, kúszni, mászni a kis boszorkányom megváltozott, angyalka lett belőle. A második terhességemmel foglalkozni sem volt időm. Minden ment a maga természetes módján. Egyszer csak arra eszméltünk fel, hogy megszületett a kisfiunk, aki még sírni sem nagyon sírt, inkább csak beszélgetett. Egyenlőre egy szavam sem lehet, rendkívül nyugodt, alkalmazkodó gyerek. Most múlt 6 hónapos, arra tippelünk, hogy ő majd később lesz pokolfajzat. Amúgy életünk legjobb döntése volt, hogy megszültem mind a két gyereket.
2010. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!