Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a "szokás ilyenkor",...

Mi a "szokás ilyenkor", szabad e "részt vennem" szoptató anyukaként temetésen?

Figyelt kérdés
Hogy lelkiekben milyen hatást váltana ki nálam ,pl.ugy hallottam elapadhat a tejem,stb...)
2008. szept. 30. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyasvalakit vesztettél el, aki nagyon fontos volt, és a bánattól esetleg elapadna a tej (én nem hiszem, de tegyük fel), akkor azt nem a temetés fogja kiváltani. meg hát fontos személy temetésén feltétlenül részt vesz az ember. ha viszont kevésbé fontos (ezt most nem tiszteletlenségből írom, csak pl. van különbség munkatárs és családtag között), akkor az talán nem visel meg annyira lelkileg, és elmehetsz a temetésére. Bocs ha nyakatekert voltam, és részvétem a haláleset miatt.
2008. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2008. szept. 30. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is részvétem.

Másodszor ez szerintem csak olyan babona, mint hogy a gyerek ne nézze magát a tükörben , mert nem nől ki a foga és társai...

Miért apadna el azért a tejed, mert részt veszel egy temetésen?

Az, hogy a lelkivilágod kihat a tejtermelésre elhiszem, de maga a szertartás biztos nem.

Szoptatni meg lehet kulturáltan elvonulva, ne a többiek szeme láttára

2008. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem,mert 2 hónapos a picibabánk-szóval hogy nézne ki,babakocsival ott lenni..de ha jön a férjem is ,akkor egy ilyen kisBaba ugy érzem az Anyukája nélkül nem igazán bírja ki...szóval nem szívesen hagynám addig másokra Őt...De oda Őt meg elvinni,azt végképp nem szeretnénk...Köszi a megértést..
2008. szept. 30. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagypapám halt meg, amikor a kicsi 5 hónapos volt, rá alig 3 hónapra elment a másik papám is. Nagyon szomorú voltam, mert szoros kapcsolat volt köztünk, és igen, kicsit kevesebb lett a tejem a halálhírt követő két hétben, de mindig visszajött, nem apadt el. A temetésre elmentem, addig a párom távolabb állt a babával, kenguruval. A másik papám temetésére babakocsiban vittük.
2008. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2008. okt. 4. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!