Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáddal alszol egy szobába?...

Babáddal alszol egy szobába? Rendesen alszik kiságyba? Ég neki valami lámpa éjjel? Hogyan szoptatsz sötétbe? Kétségbe vagyok esve! Egy 6 hetes kisfiú anyukája

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 19:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Egy szobában alszunk, itt van a kiságya. Este az ágyába teszem le aludni, de van, hogy mindketten belealszunk a szopizásba (3x ébred). Nem ég a lámpa, de nincs teljes sötétség, mert a redőnyt nem húzom le. Miért vagy kétségbe esve??
2010. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Igen, vele alszom, külön kanapén, ő a kiságyban. Van egy konnektorba dugható kis éjjeli fény, azzal látok valamit, ha szoptatni kell, magam mellé veszem, és ott alszik vissza, aztán átteszem az ágyába. Mi oka a kétségbeesésednek?
2010. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Külön szobája van. Kiságyban alszik. Igen ég neki ún.jelzőfény, ami mellett tudok szoptatni és ő sem rémül meg ha felébred. Soha nem hagynám sötétben. No meg én sem bukok hasra ha bemegyek hozzá. 4 hós a kislányom. Mi a probléma nálatok?
2010. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk is a szobában van a kiságy.Igaz már nincs tejem(3 hónapos), de amíg volt az a picike, addig az ágyon szopiztattam, vagy ha már apuci nagyon fáradt volt akkor a nappaliban, úgy hogy a konyhában égett a villany, és ő takarásban volt.Amúgy sólámpa van a hálónkban, nincs igazán nagy fénye, de elég amíg elalszik.

És alszik rendesen kiságyban, még annak ellenére is hogy 2-3 naponta amikor apuci 24 vagy 48 órázik velem alszik.

Az éjjeli világítás a probléma hogy ne kelljen fel teljesen?

2010. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

A fiam 6,5 hónapos, velünk alszik egy szobában, mióta hazahoztuk a kórházból (és még velünk is fog legalább 3 éves koráig, mert akkor tudunk nagyobb házba költözni). Eleinte mellettem aludt, nem bírtam volna felkelni hozzá (császárral született), fekve is szoptattam. Égett nálunk is a sólámpa, aztán beláttam, hogy felesleges. Sokszor órákig nem tudtam éjjel visszaaltatni, mert "világos" volt. Sötétben is nagyon ügyesen tudott szopizni, nekem is egyszerű volt, hiszen feküdtünk.

Kb. 1,5 hónapos korától alszik a kiságyában, csak reggel veszem magamhoz. 5 hónapos korától nem ébred éjjel enni sem, átalussza az éjszakát.

Írd meg, hogy mi az oka a nagy kétségbeesésednek, hátha úgy jobban tudunk segíteni. De kitartás, hamarosan jobb és könnyebb lesz minden. :D

2010. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Ne idegeskedj ! Ha van lehetőséged aludj vele egy szobába ,de külön ágyba !

Később 2-3 hónap múlva esetleg külön alhatsz tőle a másik szobába ,ha téged megnyugtat gyújts egy kis lámpát esetleg sólámpád van ?

2010. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

7 hónapos a kisfiam.Amióta hazahoztuk, külön szobában alszik a kiságyában.Van a szobájában egy kanapé, azon szoptatom(éjszaka nem eszik).Sólámpa ég a szobájában, így amíg felkelt éjszaka (2 hónapos koráig), addig annak a fényénél evett, illetve pelenkáztam.A sólámpa maradt, így ha éjszaka benézek hozzá, látom.

/Z/

2010. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is császárral szültem igy fektetve szoptatok amikor csak lehetséges!Én vele alszok egy szobában és sokszor elalszunk szopizás közben!Ha őszinte akarok lenni akkor többet van kiságyon kivül mint benne!És ég éjszaka kislámpa,elsem tudom képzelni hogy teljesen sötétben legyünk!Rossz anya lennék ezek miatt?
2010. ápr. 15. 20:41
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy vagy rossz anya!

Ne viccelj már!


Mi az első perctől egy szobában vagyunk a picivel, franciaágy mellett van a kiságy, így ha csak meg kell simogatni, hogy visszaaludjon, akkor átdugom a kezem a kiságy rácsán, és megsimizem a kezét, vagy az arcát, és alszik tovább.

Már régóta nem szopik, de az elején, amikor még nagyon picike volt, mint a tiéd, akkor sokszor elaludtam szoptatás közben, és akkor bizony a kislámpa is égve maradt, és a gyerek is a nagyágyban maradt.

Semmi baja.

14 hónapos, egészséges kishölgy azóta, és épp a kiságyában durmol, nem lett semmi gond abból, hogy az első három-négy hónapot szinte mellettem töltötte a nagyágyon.

2010. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
53%

Miután hazahoztuk a kórházból a nagyágyban kötött ki éjszakára. Egyszerűen nem volt hozzá erőm, hogy rohangáljak az ágyak között, ráadásul nagyon éber lett mindig, ahogy kivettem a bölcsőjéből. Két hónapos koráig közöttünk aludt, sokszor ép csak annyira ébredtem fel, hogy odaadtam a cicimet, arra már nem is figyeltem, hogy befejezte-e. Lámpát nem kapcsoltam (arra is csak éberebb lett), de sokszor nagyon nehezen kapta be rendesen a bimbómat. Két hónaposan átaludta az éjszakát, így miután este elaludt, betettem a kiságyába. Most lassan 7 hónapos lesz, éjszaka egyszer legalább felkel enni, de evés után (ha felébredek rá, hogy befejezte) visszaviszem a saját ágyába.


Egy 21 és egy 7 hónapos anyukája

2010. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!