Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiája lenne? Bővebben...

Tejallergiája lenne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos és kezdek nagyon aggódni.9 hónaposan sokfajta új dolog került bevezetésre nála(másfajta tejpép,mint amit eddig használtunk;vaniliás Danonino;natur joghurt,Activia) és szegénykém kipöttyösödött.:-( A védőnő javaslatára elhagytuk ezeket az új dolgokat,mondván valamire allergiás;ha lehúzódnak a pöttyök (ami sajnos jó sokáig tart),majd visszaadjuk egyenként a dogokat és látjuk,mire,hogy reagál.Szóval eltelt egy hónap,a pöttyök naggyából lehúzódtak(a helyük még mindig látszódik egy kicsit),gondoltam próba,csak látom,ha újak jönnek elő!Az első:háron napja a vaniliás Danoninó volt.Minden nap kapott egyet.Ma reggelre az arcán megjelent 4 pötty és MINTHA a fenekén is látnék 1-2 újat.Rossz sejtésem igazolódna?Örökölhető az ilyesmi?Sajnos nekem is mindig hasmenésem volt a tejtől,tejföltől,tejszíntől,de csodák csodájára ez a 28 éves problémám a terhességemmel megszünt.(De a kisfiam nem lesz terhes sosem!:-))Jobbik esetben kinőheti,ugye?

Kisgyerekeknél mikortól és hogyan végeznek ilyen jellegű allergia vizgálatot?Érdemes a doktornőnknél ilyet kérnem?


2010. ápr. 15. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem adtam volna még neki semmi tejterméket, ha te allergiás vagy. Hisz mindenhol azt mondják, hogy 1 éves kor alatt csak akkor adható, ha a családban nem fordult elő allergia... A másik, hogy nem kísérleteznék pont ízesítettel. Először néhány napig biztosan csakis kis mennyiségben és natúr joghurtot adtam volna... nem pedig Danonínót... (az enyém még 19 hónaposan se ismeri.., de ez nem tartozik ide). Vidd el az orvoshoz (én már akkor vittem volna, mikor először kipöttyösödött...), ő ad kivizsgálásra beutalót...
2010. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az elso válaszadoval értek egyet, én is naturral kezdtem, majd fokozatosan az ízesített joghurtok jottek. lehet, h nem is a tej, de valamelyik ízanyag, színezék nem jo neki. fiammal 1 évesen kostoltattam activiát, o nem bírta, hasmenése volt tole, gondolom, eros volt még neki.

a hajlam a tejallergiára orokolheto...én inkább az orvost keresném fel ilyen visszatéro problémával...

2010. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egyébként én is a natur joghurttal kezdtem, attól nem is emlékszem,hogy baja lett volna,de nemigazán szerette (rázkódott tőle,meg kicsit fintorgott neki),gondolom a savanykás íze nem tetszett neki,azért próbáltam a vaniliás Danonínót az orvosunk tudtával ,"ajánlásával".
2010. ápr. 15. 08:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!