Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az asztmát lehet örökölni?

Az asztmát lehet örökölni?

Figyelt kérdés

Most 5 hetes a kislányom, és néha olyan sípolva veszi a levegőt, mint néha a párom, ugyanis ő is sajnos asztmás.

Kérdeztem a védőnőt is, az egyik azt mondta, hogy az asztma egyáltalán nem öröklhető, a másik azt mondta, hogy előfordulhat, a harmadik meg azt mondta, hogy igen örökölhető, de csak később jön ki a picin, kb 5-6 éves korban. Ha van öztetek akinek asztmás a gyermeke, az hogy jött rá, és mikor jött ki rajta? Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. ápr. 14. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Az asztma örökölhető, és ki is alakulhat:-( Én is paráztam a pici miatt,de nem asztmás:-)_Nálunk én vagyok beteg, de nekem is később alakult ki(5év). A lányodnál a hörgés nem asztma a gégében laza valami porc, van pontos megnevezése is:-)Sok babánál olyan:-)Mindenesetre figyeld a picit, főleg ha beteg lesz majd egyszer:-)
2010. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az apuka nálunk asztmás, neki egy nem rendesen kezelt hörgőgyulladás szövődménye lett(az apja szülői felelősségre hazavitte a kórházból, pedig alig egy hét alatt rendberakták volna a kicsit(4éves), a gyógyszert pedig ki sem váltotta rá, utána hónapokat töltött tüdőszanatóriumban a 10éves fia az asztma miatt:S)

Sajnos a fiunk is benyalt valami vírust(a h1n1 járvány alatt nagyon sok babánál kisgyereknél jött ki, volt valami más is akkortájt), és neki is kijött a hörgőgyulladás, de mi bent maradtunk(sajna akkor csak 4hónapos volt a kicsi, persze az okos após akkor is azzal nyaggatott, hogy vigyem haza a gyereket:S, semmi baja nem lenne:S), viszont jelezték, ha egyszer ez kijött akkor pár évig készüljek rá, ki fog jönni, kinövik a gyerekek, megint kezelni kell, és fogékonyabb lesz az asztmára. Úgyhogy nálunk figyelni kell a légzését, ha kicsit sípol akkor hörgőtágított kell adni neki, és ha az nem segít, akkor kórház.

2010. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen típusú asztmája van a szülőnek. :) Nagyon utánanéztem a dolgoknak, mivel az én családomban öröklődő szív-tüdő kombinált asztma van. Néha kimarad egy generáció, néha az unokatestvérek között egy van akinél nincs.

Ha viszont később kialakult, pl. allergiából származó akkor vagy nem is örökli, vagy serdülőkorban elnövi.

Én is aggódtam, de picike babánál még a porcok nem nőttek meg rendesen stb ezért olyan ziháló, sípoló a légzése.

1 éves kor után lehet először kimutatni vizsgálatokkal. Így mi most várunk. :)


10 hós miniszörnyeteg boldog anyukája

2010. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!