Mennétek olyan gyerekorvoshoz a gyerekkel, aki nem publikált soha semmit? Számít ez?
A szülészem tudományosan aktív, ír, tanít. Én ezt fontosnak gondolom, hogy látszódjon, hogy tényleg eljár a kötelező konferenciákra, azokat aktív tudásként használja és értesül a legújabb ajánlott dolgokról, protokollokról. Az ember kezelése, közérzete múlhat rajta, esetleg az élete is.
Viszont a gyerekorvosnak, akihez tartozunk nincs tudományos munkássága (még disszertációja sincs). Van viszont egy kerülettel arrébb egy doki, aki aktívabb ennél. Kérdezzük meg őt, vállalja-e a gyereket majd?
Szerintetek a gyerekorvos nem olyan komoly dolog, mint a terhesgondozás? Ott elég az, ha valakinek évtizedes tapasztalata van, mint a védőnőknél?
Bp-n laktunk évekig, amikor a fiam volt kicsi, most nagyvárosban.
Mindkét helyen olyan gyerekorvosunk van / volt, aki soha sehol nem publikált, Mégis megbízható, rendes, aranyos, normális nő(k).
Nem számít ez, hidd el. Nem ettől jó valaki orvosilag v emberileg.
Példát is tudok. Egyik ismerősünk gyerekének az orvosa mentor, meg publikál orrba-szájba, de félrekezelte a gyereket, meg volt olyan, h csak simán nem kezelte, mert szerinte nem kell.
Anyám!
Nem kerestem rá a gyerekorvos publikációira.
Ellenben körbekérdeztem, hogy milyen orvos, milyen alapos, milyen elveket vall (traktál-e homeopátiával, mennyire automatikusan nyomja az antibiotikumot, vagy csak ha tényleg kell...).
Szerintem nagyon nem mindegy, hogy milyen a gyerekorvos, mi már elköltöztünk, de visszajárunk a régihez, mert szuper.
Viszont azt nem tudom, mit és mennyit publikát, vagy publikát-e valaha.
Viszont néhány dolgot fontosnak tartok: alapos, minden "veszélyes" dolgot inkább kivizsgáltat. Ha valamit maga nem tud eldönteni, akkor szakorvos segítségét kéri.
Vannak kapcsolatai jó szakorvosokkal.
Ért a gyerekek nyelvén és együttműködik a szülővel, "hisz nekem", tudja, hogy a szülő sokkal jobban lát dolgokat, mert 24 órában a gyerekkel van, míg ő csak néha látja.
Egyébként halad a korral, mert már többször volt rá példa, hogy új álláspontot követett bizonyos kérdésekben, amiket a "régi orvosok" levetnek, mert ragaszkodnak a elméletekhez.
Én nem néztem utána egyik orvos hátterének sem.
A szülészt egy barátnőm ajánlotta, aki szintén orvos. Magánrendelésre jártam terhesen, és bejött a szülésemre. Nagyon jó döntés volt, mert volt egy kis bibi, és nagyon gyorsan, a lehető legjobban reagált rá.
A gyerekorvost megpróbáltuk a körzetit, de a fiam 2 hónapos korában váltottunk. Szomszédomban 4 gyerek van, őt kérdeztem, ki az orvosuk, és jó-e. Egy idős bácsi volt, és nagyon aranyos. Sajnos meghalt, és a 2 helyettesből csak egy volt szimpi. Most 2 év után találtak új állandó orvost, nála még nem voltunk (szerencsére).
De nálam az számít, hogy velem hogy kommunikál, tájékoztat-e, és hogy hogyan áll a gyerekhez. Ne írjon mindenre antibiotikumot. És a gyerek ne féljen tőle. Kedves, türelmes legyen.
Ja, és bármikor hívható, ha kell.
Mi ahhoz járunk, akihez tartozunk. Ha nem lenne szimpatikus és azt érezném rajta, hogy nem ért a szakmájához, akkor váltanék.
Lazíts!:)
Semmit nem számít. Sőt, elmondom neked, hogy egyetemi kutatásokban döntő többségében azon orvosok vesznek részt, akik nem elég ügyesek a szakmájukban.
Btw: továbbképzésekre minden orvosnak kötelező eljárnia, meg van adva, hogy évente hány kreditpontot kell teljesíti. Hogy valaki nem publikál az két dolgot jelenthet: 1. Nem érdekli a kutatás 2. Kellőképpen széles a pacientúrája (nyilván nem véletlenül), hogy ne legyen ideje ilyesmire. Nem a publikáció határozza meg, hogy ki milyen szakember...
Egyáltalán nem fontos hogy publikált-e vagy sem. Ez még meg se fordult a fejembe hogy ez alapján válasszak gyerekorvost...
Az a lényeg hogy jó orvos legyen, ennyi.
Nekem kifejezetten pluszpont, ha nem publikál állandóan, mert sajnos tényleg igaz, hogy minél többet publikál és kutat valaki, annál jobban elszakad a gyakorlattól (pedig én is az egyetemen TDK-s voltam meg konferenciákon szerepeltem, de abszolút ez a megfigyelésem)... Sokkal fontosabb, hogy kövesse a legfrissebb szakirodalmakat, értsen a gyerekek nyelvén, de tudjon az aggódó szülőkkel is kommunikálni stb. Inkább ne publikáljon, mert az azt jelenti, hogy van ideje ilyenekkel foglalkozni ahelyett, hogy a szakmáját gyakorolja ;) Olyan gyerekorvost keress, akivel megtalálod a közös hangot és alapvető kérdésekben egyetértetek (pl. homeopátia, alternatív gyógyászat, mikor küld tovább stb), mert ezek sokkal fontosabbak a kutatómunkánál, hiszen ezek fogják meghatározni, hogy milyen kapcsolatot tudtok kialakítani!
Üdv: egy EÜ-s
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!