Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ikrekkel boldogulni?

Hogy lehet ikrekkel boldogulni?

Figyelt kérdés

5 hetes a második lányom, és ma megint felmerült bennem, hogy hogy nem bolondulnak meg az ikres anyukák?

Lányom egy percet nem marad el magában, és naponta 3X van hasfájós rohama, ami 2 órát tart... És ez kettővel????

Le a kalappal minden anyuka, és főleg az ikres anyukák előtt!!


2010. ápr. 12. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú és még most jön a neheze!


négy gyerekes, köztük ikres anyuka

2010. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Kétt ikres anyukát ismerek ,már megnöltek a gyerköcök ,de az anyukák idegileg ki készültek,és csak azt mesélik hogy ök nem babáztak!!!Rengeteget szoktak msélni de csak negativ-rol.SAJNÁLOM ÖKET MERT RÁ MENT A FIATALSÁGUK. Fiús szülök.De most van egy fiatal ikres anyuka ismerösöm ,ő könnyen veszi az akadályt 3 gyerköccel,és van sok segítsége.Szerintem sokat számit ha az apuka is (nem csak a nagyszülök )kiveszi a részét.
2010. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem készültem ki idegileg az ikrekkel! De könnyűnek nem mondanám azt az időszakot!

első válaszoló

2010. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan csak egykém van, de az egyik legjobb barátnőmnek ikrei (már tíz évesek). Az első két évben néha azt hittük, bekattan szegénykém, nem sok segítsége volt, csak néha mi. De túlélte.. :) Az ikrek szépek okosak és imádják egymást meg az anyukájukat is :)
2010. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van, köztük egy ikerpár.

Semmi gondom nem volt soha, segítség max. a férjem.

Mázlista vagyok, mert nagyon jó baba volt mindegyik, én nem rokkanok bele, mert nincs mibe.

Szerintem főként hozzáálás kérdése, no meg babafüggő is a dolog.

Van olyan szimpla gyerek, akit ismerek és már felkötöttem volna magam (csak vicc!!!), pedig nem nevelik rosszul, csak kiskorában NAGYON sírós volt. Egy évig...

Nekem egy se volt sírós, 3 hónaposan 12 órát aludtak éjjel, nem válogatósak, az ikreket 13 hónapig szoptattam, most 15 hónaposak lesznek, reggeli 9-kor, majd alvás tovább, 11-kor kelnek, délutáni alvás 3 óra hossza, este 8-kor az összes gyerek alszik.

Szóval csak arra nincs időm, amire nem akarom.


Napközben szépen eljátszanak egymással, röhigcsélve kelnek, szó nélkül alszanak. Nem hisztiznek, mindig vigyorognak. Pedig az egyiknek éppen 6 foga jön egyszerre...

Ma este kozmetikusnál voltam, hazaérve látom, hogy apa eteti az egyiket tápszerrel, a nagyobbik (4 éves) a másikat eteti az ágyunkban fekve, föléhajolva. Azt hittem, megzabálom őket, olyan idilli volt :-)

Aztán szépen bedugtunk mindenkit az ágyába és néma csönd azóta. Így egymásra is bőven van időnk esténként.

Luxusom: nem főzök, hozatom a kaját. És ha nem mostam fel 4 napja, hát na bumm...

Mindig rend, tisztaság van, a gyerekek vidámak és kiegyensúlyozottak. Ennyi a lényeg.

2010. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hármas ikreim vannk! Nemrég multak 6 hónaposak! Az eleje kemény volt de most már boldogulok velük! Anyukám szokott munka után benézni de több segitségem nincs. Boldog vagyok hogy hárman vannak.
2010. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindegyikőtöknek!!:-.)


Én épp megint a felkötöm magam szélén állok, pedig egy 22 hósom és egy 5 hetesem van...

Persze egyszerre kellett ma megint öltöztetni és vígasztalni, etetni és pelenkázni, altatni és ciciztetni, és egészt délután ment a hasfájás...

Néha sok, és az idő is szar, kimenni sem lehet...

De majd lesz jobb is:)

Pedig én is esélyes voltam ikrekre, most már örülök azért, hogy a második nem az lett. Az elsőnek lehet jobban vettem volna az akadályt:)

2010. ápr. 13. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!