Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Saját magam sütötte kalácsból...

Saját magam sütötte kalácsból adhatok a 10 hónapos kisfiamnak? (bővebben lent )

Figyelt kérdés
Kell bele tej, finom és rétesliszt, cukor + vaníliás cukor, Rama margarin, tojás sárgája, tejföl, élesztő, kakaópor. Itthon szoktam kenyérsütőgépben sütni, mi imádjuk, de a kisfiamnak nem tudom, hogy adhatok-e már belőle.
2010. ápr. 12. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne adhatnál? Én az enyémeknek már előbb is adtam.Egyiknek sem lett tőle semmi baja.
2010. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Adj neki nyugodtan. Ha esetleg erzekeny lenne ra, ugyis eszreveszed, de nem hinnem, hogy baja lenne tole. A tej az egyetlen, amit ebben a korban meg nem szoktak adni, de szerintem ez kenyerben nem okoz gondot.

OFF: esetleg megadnad, hogy mibol mennyit raksz bele? :o) Kene egy jo kalacs recept...

2010. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor azt hiszem holnap sütök és megkóstoltatom vele.

Szívesen megadom a receptet, mindig nagyon jól sikerült eddig, soha nem esett be a teteje.Ez az egyetlen olyan kalács receptem, ami mindig jól sikerül. Bátran merem ajánlani!

KAKAÓS KALÁCS

Hozzávalók:

2,7 dl langyos tej, 35 dkg finomliszt, 15 dkg rétesliszt, 7 dkg cukor, 1 vaníliás cukor, 7 dkg Rama margarin, 1 teáskanál só, 2 tojás sárgája, 1 evőkanál tejföl, 1.5 dkg friss élesztő, 2-3 evőkanál kakaópor.


Normál programon, világos színnel, 3 órát sütöm. Kb 90 dkg-os kalács lesz belőle.

Jó étvágyat hozzá! :)

2010. ápr. 12. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Asszem én is megcsinálom:-))
2010. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Koszi a receptet!
2010. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!