Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Nemsokára 8...

Mit csináljak? Nemsokára 8 hós babám nem akarja enni a főzeléket, tápszerből is csak 60 grammokat eszik, sosem volt nagy evő, a súlya sem gyarapszik úgy ahogy kéne a doki szerint. Nem tűnik vékonynak, meg vannak a hurkácskái, csak 6800 gramm.

Figyelt kérdés
Gyümit meg a tejpépet elfogadja,de azt meg nem ehet állandóan. Már teljesen el vagyok keseredve,idáig is csak úgy ette meg a főzelékeket,ha negyrészt alma volt benne,és kis zöldség,de most már úgy sem,már nagyon türelmemet vesztettem,és bőgni tudnék.
2010. ápr. 12. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nyugodj meg, gondolj arra, hogy még semmiről sem késtetek le, és azzal segítesz neki a legjobban, ha nyugodt maradsz és lazán veszed, akkor ő is kevésbé fog ellenkezni. Az én lányom 9 hós koráig csak banánnal ette meg a zöldségeket, aztán egyik napróla másikr elkezdett enni rendesen. A főzeléket a védőnőm tanácsára nagyon gyenge rántással, vagy joghurtos habarással készítem, oici só, esetleg cukor is megengedett, mert később úgysem tudod elkerülni. Ez a "titok", próbáld ki. Sok sikert, és ne csüggedj, előbb-utóbb enni fog.
2010. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocs az elütésekért.
2010. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg minden lehetséges ételt kipróbálni , elvégre már azért széles a választék a 8. hónaptól! A babyételt sem fogadja el?, mert ott aztán van választék. lehet nem izlik neki a főzeléked, ne sértődj meg ezen, nem azért írom, csak hát lehet ő is válogatós lesz...
2010. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem nagyon akart enni. Nem ízlett neki, vagy nem tudom, de sikerült megszerettetnem vele ezt:

burgonya, sárgarépa megfőzve, borsó külön szitán kinyomkodva. Ezeket turmixoltam össze úgy hogy tápszert is tettem bele. Egy krumli,egy répa,két marék borsó. Két napi ebédet egyszerre el lehet készíteni A répa és a borsó + a tápi édesebb íze bejött neki. A sima íztelen burgonya-kevéske répa nem jött be neki.

Rájöttem hogy ami ízlik nekem is azt ős is általában megeszi. A cukkinifőzeléket(üveges) simán rámköpi.

2010. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy nálunk a tökfőzelék az abszolút favorit, próbáld ki ha gondolod, így készítem: negyed fej vöröshagyma apróra vágva, negyed csomag mirelt tök, kis kapor, kis só, kis cukor, gyenge rántás. Csirkemellel és májjal is nagyon szereti.
2010. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Ez első ötleteit kipróbálom! :) Az üveges kajákat abszulut nem eszi :( Csak a gyümiket. Nehéz lesz,de hátha! Köszönöm mégegyszer!
2010. ápr. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!