Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejszínből aki csinál ennivaló...

Tejszínből aki csinál ennivalót, hogyan készíti el Gyermekének, és mivel keveri össze?

Figyelt kérdés
Ötleteket,recepteket várok,mert most "megállt a tudomány" :))) Lehet nem tejszínes étel is.Köszönöm előre is.
2010. ápr. 11. 18:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Senki nem készít tejszínes ételt?! Tud valaki segíteni?
2010. ápr. 11. 19:46
 2/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem készítettem tejszínes ételt. Sőt még az 1 éves szülinapi tortájába is joghurtot tettem tejszín helyett. Én úgy tudom, hogy a tejszínt csak a tehéntej után lehet bevezetni. Az nagyon tömény még egy kisebb babának.
2010. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
16 hónapos,és már eszik mindent,iszik mindent,tejet is. Csak tejszínnel még nem csináltam ebédet eddig,és szeretném kipróbálni.Várom az ötleteket!
2010. ápr. 13. 09:52
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha mindent eszik, akkor ezt seretni fogja: (persze ez nagy adag, az egész családnak elég)

Görög gyümölcsleves

Fél liter narancslevet (sima dobozos narancslé jó) fél liter tejszínnel elkeverek. Kinyitok egy ananász és egy őszibarack konzervet (vagy ha van, házi befőtt még jobb), ezeknek a levét is hozzáöntöm, egy csomag Gála főzés nélküli puncs pudingporral besűrítem (habverővel belekeverem). Teszek bele egy csomag vaníliás cukrot vagy egy darabka vaníliarudat is, úgy finomabb. Ezután belerakom darabolva a konzerv gyümölcsöket és egy banánt. Máris fogyasztható és isteni finom!

2010. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, szintén tejszíns étel és a lányom (20 hós) imádja:

Csirkemellet csíkokra vágom, enyhén fűszerezem (én bio vegetát használok), megszórom apróra vágott fokhagymával. Pici olivaolajban (lehet sima étolajban is) enyhén megpirítom, majd pici vizet öntök rá, hogy párolódjon. Ha már jó puha a husi, két deci tejszínt elkeverek egy-két evőkanálnyi liszttel, s ezzel besűrítem a husi levét. Köretnek változó, mit adok mellé, lehet sima sült krumplival is enni, de mi szeretjük tésztával (leginkább kagylótésztával, de akár makarónival is lehet), mert a leve nagyon finom, isteni együtt.

Nem tudom, ilyesmire gondoltál-e, remélem, tudtam ötletet adni.

2010. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóhoz tudnám javasolni ötletként, hogy a tejszínes csirkébe például a tejszín után lehet reszelt sajtot is tenni, az is sokat tud dobni az ízén.


Nekünk az olívás-sajtos csirke a kedvencünk. Kb. 2 db kicsi csirkemellett kb 1 cm vastag szeletekre vágok, megsózom és megpirítom kb. 3 dkg vajon, majd félreteszem. A megmaradt vajban megforgatok 1 evőkanál olívabogyót apróra vágva, majd 1 ek lisztet szórok rá. Amikor már sárgul a liszt, akkor felöntöm 1dl tejszín és 1dl tejföl keverékével és felforralom, sóval és fehérborssal ízesítem. Aztán elzárom alatta a gázt és 15 dkg mozzarella sajtot reszelek bele. A korábban megpirított csirkemell darabkákat tűzálló tálba teszem, ráöntöm a szószt, letakarom alufóliával majd 15 percre bedobom a sütőbe kb. 200 fokra. 15 perc után leveszem az alufóliát és kicsit rápirítom a sajtot. Eszméletlen finom. Persze mivel elég fűszeres a szósz (tehát sótlannak éppen nem nevezném), így úgy szoktam adni a babának, hogy megfőzök egy adag burgonyát hozzá só nélkül és összekeverem a szósszal. Így nem túl fűszeres összességében a gyerkőcnek.

2010. ápr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hú!Köszönöm szépen,igen ilyesmire gondoltam,na holnap meg is csinálom az egyiket!Köszi szépen mégegyszer!

Szép napot! :) Sz.

2010. ápr. 13. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:

a fiam a spenótot nem eszi meg ha simán megcsinálom, ezért tejszínnel csinálom neki:

fagyasztott spenótot megfőzöm, bele 1 kevés só, kevés fokhagyma, hozzáöntöm a tejszínt, összefőzöm, főzök tésztát és összekeverem az egészet. még én is megeszem, pedig soha 1 falat spenótot nem ettem:) nagyon finom krémes lesz az íze. a fiam 1 tányérral bevág mióta így csinálom:)

2010. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaj de jó ötlet ez is.Én azt krumplival szoktam csinálni,tojással,husival,nagyon szereti.Egy nagyon pici cukrot teszek bele,mert elég fura íze van,nem enném meg én sem:) A sóska a sláger!Imádja! :) De én is :)))
2010. ápr. 13. 13:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a céklát szoktam főzeléknek tejszínnel készíteni. Dinsztelt hagymás alapra krupli, cékla 1:1 arányban, só, kömény, aztán a végén behabarom tejszínben elkevert liszttel.
2010. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!