Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Délutánra és estére...

SOS! Délutánra és estére nagyon kevés a tejem, estére már olyan szinten, hogy a babám már szopizni sem akar. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szinte már minden praktikát kipróbáltam sör, rántott leves stb, . Ha sűrűben teszem cicre csak cumizik rajta nem tudom, hogy attól több lesz-e a tejem?
2010. ápr. 11. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Sör? Gratulálok...
2010. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb anyatej-serkentő maga a baba: ha úgy tapasztalod, nem elég neki az anyatej, kezdd el gyakrabban szoptatni, vagy egy darabig szoptasd két mellből! Egy szoptatáson belül többször is váltogasd a melleket, mert a tej szoptatás közben termelődik.


Ha sokat mászkálsz, leterhel a házimunka, lassíts egy pár napra!


Fontos az is, eleget egyél-igyál. Nem kell mértéktelenül enni, de a szénhidrátszegény étkezés és a napi 2 liternél kisebb folyadékbevitel gondot okozhat.


Ha még így se nő meg 2-3 nap alatt a tejmennyiség, akkor próbálj egy napot teljes nyugalomban tölteni csak a babával kettesben, csak rá koncentrálva, minél többször megszoptatva.


Kipróbálhatsz tejserkentőket is. Ezeket akkor érdemes alkalmazni, ha tényleg kevés a tej, felesleges már a szülés után rögtön elkezdeni a használatukat.


Tejserkentők:

- Laktoherb tea (napi 1-2 csésze elég, nem kell literszám inni)

- Fitolac és egyéb más tejserkentő teák (ezek is teljesen jók)

- egy házilag készíthető teakeverék: citromfü, kakukkfü, csalánlevél, édeskömény, kecskeruta, kamillavirág. Másfél liter felforralt vízbe 6 teáskanálnyit kell tenni, majd 20 perc múlva leszűrni. A napi folyadékszükséglet nagy részét is fedezi, amellett, hogy tejserkentő. Az alapanyagokból azonos mennyiséget kell összekeverni (tehát egy másfél literes adaghoz 1-1 teáskanálnyit mindenből)

- homeopátiás bogyók: Urtica Urens D6 – napi 3×5 golyó szedhető, 7 nap után 2 nap szünetet kell tartani, aztán, ha még mindig nem elég a tej, újabb kúra kezdhető. Alfa Alfa D9 – szopi előtt 15-20 perccel 3-4 szemet lehet bevenni. Ennél is 7 nap után 2 nap szünet következik. Előnyez az Urticával szemben, hogy attól megfájdulhat a baba hasa, ettől viszont nem.


[link]

2010. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Urtica urens 5 ch homeopatias bogyo,gyogyszertarban kaphato. 2 x 5 szemet kell szedni, tobbet ne. Cca 3 nap alatt hat. Mikor ugy latod, hogy elegge megnovelte, akkor abbahagyhatod.
2010. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek... Biztos vagyok benne, hogy alkoholmentesre gondolt a kérdező. Határozottan jó hatással van a tejtermelésre pl. az alkoholmentes barna sör,én Karamalz-t iszom.
2010. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

sőt!még a kórházi csomagba is van egy doboz alkohol mentes sőr,biztos nem alkoholosra gondolt a kedves kismama.nekem meg se fordult az eszembe,más meg gratulál....

ha kevés a tejed pótolj tápszerrel amíg nem lesz elég ismét,bár én akármit próbáltam mikor elkezdett kevesebb lenni,már minden hiába volt,el is apadt.

2010. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával kűzködtem, nekem a gyógyszertárban kapható more milk kapszula segített. Pár nap alatt érezhetően növekedett a tejem mennyisége. 2-3 hét után abbahagytam a szedését. Végül egy éves koráig szoptattam a fiamat.
2010. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit eszel? Én ha nem eszek megfelelően, eleget, nincs tej :( Plusz megiszok 3-4 liter folyadékot. (főleg szoptatás előtt) És ami FONTOS: pihenj!!!! Nekem alvás után mindig rengeteg tejem van (ha csak 1 órát alszom délután, akkor is; éjszaka pedig tocsogok benne)

Azt pedig jól teszed, ha sűrűn teszed mellre.

2010. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!valószínű, hogy nem a tej mennyiségével lesz a baj hanem egyszerűen nem éhes a babám,mert éjjel fel kell 2x enni és így estére már megvan a 6 evése tegnap este 8-kor úgy aludt el hogy egy kortyot sem evett és hajnali fél 3-ig aludt,szerintem kezd át állni a 3 órásról a 4 órási etetésre,vagy elcsúsztunk és kezdi felcserélni a nappalt az éjszakára. Még pontosan nem jöttem rá mi a baja, még kísérletezem. Köszi tanácsokat.
2010. ápr. 12. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!