Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babád arca a (pocidban a...

Ha a babád arca a (pocidban a fej rossz helyzete miatt) eldeformálódott, az idő folyamán kifejezettebbé vált a deformálódás, vagy "kinőtte"?

Figyelt kérdés

Csak nagyon enyhén elnyomodótt a kis arca, alig észrevehető.

Ill. eddig csak a neurológus meg én, az anyukája vettük észre.


2010. ápr. 10. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnél elég nagy volt az elnyomodás, és 3 éves korára már semmi nem látszik. Fokozatosan javult. Iker babák voltak, és nyomták egymást.
2010. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a barátnőm lánya iszonyú fejformával született, és kb. egy éves korára negyon szép buksija lett.
2010. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, nagyon boldoggá tettetek!!! Amúgy gyönyörű kerek fejű baba hatalmas ritka szép kék szemekkel. Csodálatos kislány és örülnék, ha semmi gondja nem lenne a kis pofijával ha megnő.
2010. ápr. 10. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
az én barátnőm lánya annyira rosszul helyezkedett,hogy az orrocskája teljesen eldeformálódott,szörnyen nézett ki szegényke.Mára már semmi nem látszik belőle.
2010. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugodj meg, ahogy a pici cseperedik, úgy fog "kikupálódni":-).

Az én lányom farfekvéses volt és nem csak az arcának egyik fele nyomódott meg, hanem a fejbiccentő izma is kicsit letapadt - a szűk hely miatt. De pár hét alatt minden rendbejött. Az arcát nem, de a nyakát picit gyengéden gyakran megmassziroztam.

Minden rendben lesz, meglátod!

2010. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is faros volt, és mivel hosszú baba volt (60 cm), nem fért el rendesen. Neki a kiskönyvébe és a zárójába is beleírták, hogy arc asszimetriával született. Én akárhogy néztem semmit nem vettem észre rajta. Nemrég kérdeztem a dokinénit, hogy ez még meg van-e neki. Azt mondta, hogy az ilyeneket babák 99%-ban elnövik.

A kisfiamnak a nyakával is voltak bajai, hypotoniával és torticollissal született. Ezeket tornával gyorsan rendbe tettük.

Nyugodj meg, a kislányod is kinövi ezt a deformitást, és egy nagy kék szemű tündérszép arcú kislányod lesz.

2010. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De csak hogy tisztázzuk, nem a koponyája, nem a feje van eldeformálódva, hanem az arca!!! Az arcának a jobb oldala van elnyomódva. Az arckoponya.

A másik lányom kúpfejjel született, mert elhúzódott a szülés, az helyre is jött igen hamar. DE nem tudom, az arckoponya is helyre jön-e, bár többen írtátok, hogy ne aggódjak, rendbe jön.

2010. ápr. 12. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!