Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is, akinek a babája...

Van más is, akinek a babája nem fogadja el sem a teát, sem a vizet? Aggódjak emiatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég neki az anyatej, de pl. hasfájásra szerettem volna adni neki egy kis teát, de nem akarja meginni.

Később nem lesz nehéz hozzászoktatni, hogy pl. vizet igyon? Fogja szeretni? Félek, hogy az anyatej túl édes és ha csak ahhoz szokik hozzá, akkor az "ízetlen", de egészséges italokat nem fogja elfogadni.


2010. ápr. 10. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

7 hós koráig nem fogadott el semmit a lányom, csak cici volt az ivás. Aztán is csak a baba gyümölcsleveket, azt is pohárból. Egy éves korára már csak a teát itta meg, gyümilevet elvétve iszik, de nincs is már odáig érte. Szóval neki változott az ízlése ilyen téren. (Gyümilevet babáknak valót adtam, néha higítottam felesbe vízzel)

Boldog babázást!

2010. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mennyi idős a babád?

Az Én kisfiam anyatejes és 9 hónaposan kezdett el inni, egyszerűen nem volt rá igénye, mert 3-4X szopizott!

Most 1 éves és kb 3 dl iszik meg egy nap, viszont van baba, aki sokkal többet!

Baba igényétől függ! Én nem erőltettem, úgyis tudja a baba mennyire van szüksége!

Semmire nem kellett szoktatnom a babám, bármit megiszik most már, úgyhogy ne félj ilyesmitől, hogy nem fogja elfogadni!

2010. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ha te megiszod az édeskömény teát (a babateákban és a szoptatós teákban is van édeskömény), az kiválasztódik a tejedbe. Előfordul, hogy a baba nem fogad el más innivalót az anyatejen kívül, barátnőm ikrei is ilyenek voltak. De akkor sincs gond, ha már nem szopik egy baba, és nem fogad el más innivalót, hisz a kajájában, a főzelékeiben, pépjeiben is jut folyadékhoz. Aztán majd csak rászokik az ivásra, ahogy egyre szilárdabbakat eszik.
2010. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy korai az aggodalmam. Három hetesek vagyunk.

Csak azért gondoltam, hogy kéne vizet innia, mert a kórházban hallottam olyat, hogy azok a babák, akik a kezdetektől kapnak vizet is, ők később is megisszák, akik meg nem, azok csak a cukros üdítőt fogadják el... bár, az igaz, hogy ha nem adok cukros üdítőt, akkor ebből nem lesz gond.


Köszi a tippet, akkor nekiállok én teázni, hátha az is segít egy kicsit a hasfájásra!

2010. ápr. 11. 07:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerekeim semmit nem kaptak az anyatej mellé, ennek ellenére mindegyik prímán issza a vizet, 99%-ban csak azt kapnak és semmi gondjuk vele, szóval ne erőltesd, teljesen felesleges, el fogja fogadni a vizet, ha majd szomjas lesz. Most nem az.
2010. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!