Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babának kell már...

3 hetes babának kell már napirend? ötleteket várnék, hogy hogy csináljam.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem majd alakul
2010. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még 7 hósan is alakulgat :)
2010. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor visít, hogy éhes, cicire kell tenni.
2010. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. ápr. 9. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha igény szerint szoptatsz, akkor nem nagyon tudsz napirendet kialakítani.

Ha fixen pl. 3 óránként eszik a babád, akkor nálunk a dokink azt javasolta, hogy az etetések legyenek mindig 6,9,12,3,6,9 órakor, az utolsó etetés előtt legyen a fürdés. Na nálunk át kellett a rendszert alakítanom, mert a kisfiam 4 óránként kérte a kaját. Így lett nálunk 6,10,14,18,22 óra, az utolsó kaja előtt fürcsi. 5 hetes koráig éjjel is ébredt egyszer enni, ennek változó volt az ideje, de reggel ha nem ébredt fel magától 6-kor, akkor én felkeltettem, így mindig tudtuk tartani a 4 órás közöket. Aztán szép lassan előbbre kellett hozni a fürdetést, mert minden este előbb "megborult", látszott, hogy menni akar aludni. De ez tulajdonképpen a hozzátáplálással egyidőben alakult ki, de ettől ti még messze vagytok.

Amit talán tudok javasolni - persze ha tudsz így tartani napirendet -, akkor az tuti módszer, nálunk legalábbis bevált, hogy fürdetés után, ahogy kivesszük a kádból, már csak egy sólámpa ég a szobában, halkan beszélünk hozzá, masszírozzuk, hogy ellazuljon. Felöltözik, veszem a karomba, kapja a kaját, és már a böfizés közben általában alszik.

Éjszaka szintén csak a sólámpát kapcsoltam fel, és nem beszéltem hozzá, inkább lehet azt mondani, hogy unalmas voltam, így soha nem élénkítettem fel, és nagyon könnyen visszaaludt. B.

2010. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még nagyon pindurka, várj még a napirenddel. Szoptass igény szerint, aztán a baba szépen kialakítja majd a rendet. Úgy 3 hós kora körül már egészen szépen beállhatnak a dolgok.
2010. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 hetes babám anyatejes. Kb 3 óránként megérbed, akkor megetetem, közben hallom is, ahogy nagyokat kakil. Utána peluscsere, dédelgetés, megint alvás.


Igény szerint etetem, ha félóra múlva megint éhes, akkor megint kajcsizunk. ha 5 órán keresztül alszik, akkor nem ébresztem meg. Gyönyörűen hízik, napi 6-7 dekát.


Este 7 körül van fürdetés, utána kajcsival. Éjjel mellette alszom, ha megérbed, megetetem, de éjjel nincs peluscsere, visszaalslznuk enélkül.

2010. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!