Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy egy baba nem...

Van olyan, hogy egy baba nem bírja az anyatejet?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a babám, minden szoptatás után fél órával iszonyú rosszul van, puffad, fáj a hasa. Már minden létező szert kipróbáltam semmi sem segít.(espumisan, infacol, gripe water, mecsek tea, homeos bogyó, masszázs, torna, sab simplex) Csak 3-4 naponta tud kakilni, akkor is csak ha levolacot kap, vagy ha meghőmérőzöm. A súlya sem gyarapszik rendesen, 3620g-al született és most 2,5 hónaposan csak 4660g. Tejem vanaz elmúlt hetekben ugyan megcsappant egy kicsit mert visszajött a menstruációm, de nem éhezik a baba. Ennek ellenére próbáljak tápszert adni neki? A doki szerint majd elmúlik, de szerintem ez most egyre rosszabbá kezd válni. Már alig várom a 3 hónapot.
2010. ápr. 7. 16:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem hogy mikor kezdődött a dolog.

Ha nem kezdettől fogva van így akkor nem lehet hogy ez az esti pnaszkodás? Véletlenül nem inkább délután vagy esténként fordul elő? Az én lányom kb 5-6 hetes korától 3 hónapos koráig csinálta, hogy az esti szoptatás után nem aludt el, hanem üvöltött, akármit csináltam vele. Napközben viszonylag jól elvolt, és éjszaka is aludt, de mire elaludt az tortúra volt. Kilenckor letettem, aztán 15-20 percenként ébredt üvöltve, és hiába ringattam nem használt, aztán éjfél, egy óra körül kidőlt és aludt 5-6 órát. Állítólag ilyen idős korban a nyűgösségnek lehet oka az idegrendszeri érés folyamata is.

Nekem 34 hónapos volt a nagyobbik lányom ezidőtájt, és a pici nálunk is nagyon nyűgös volt ha napközben hárman voltunk otthon. Tuti hogy zavarja is a nagy, meg idő sincs annyira odafigyelni rá, meg előfordul hogy pl a nagyot el kell vinni pisilni, vagy öltöztetetm, vagy reggelizünk, a kicsi meg úgy behergeli magát mert nem ugrok rögtön mikor felsír, hogy utána nyűgösebb egész nap.

Nálunk az vált be erre, hogy a picit kb 2 óránként leteszem aludni, még ha csak fél órát alszik is, d eutána nyugodt és kipihent. Álatlában bent is a babakocsiban szoktam elaltatni, és ha a nagyobb nagyon hangos akkor a picúrt kocsistól kitolom a konyába és felkapcsolom a páraelszívót, így a monoton zaj elnyomja a többit és tök jól alszik. Tudom nem a legjobb megoldás, de még mindíg jobb mintha nem alszik és a gyerekek nyűgösek én meg fáradt és ideges.

2010. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!