Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy egy baba nem...

Van olyan, hogy egy baba nem bírja az anyatejet?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a babám, minden szoptatás után fél órával iszonyú rosszul van, puffad, fáj a hasa. Már minden létező szert kipróbáltam semmi sem segít.(espumisan, infacol, gripe water, mecsek tea, homeos bogyó, masszázs, torna, sab simplex) Csak 3-4 naponta tud kakilni, akkor is csak ha levolacot kap, vagy ha meghőmérőzöm. A súlya sem gyarapszik rendesen, 3620g-al született és most 2,5 hónaposan csak 4660g. Tejem vanaz elmúlt hetekben ugyan megcsappant egy kicsit mert visszajött a menstruációm, de nem éhezik a baba. Ennek ellenére próbáljak tápszert adni neki? A doki szerint majd elmúlik, de szerintem ez most egyre rosszabbá kezd válni. Már alig várom a 3 hónapot.
2010. ápr. 7. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem hinném, hogy a tápszertől jobb lenne, azt még nehezebben emészti meg.
2010. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is javulni fog a helyzet 3 hónapos kora körül. Esetleg próbálj a saját étrendedre figyelni, hátha valamit nem bír a babád, amit szoktál enni és azért puffad.
2010. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia,mit eszel, eszel rendesen? az én babám a tejtermékekeet és a tojást nem bírta, attól ordított 3 órán keresztül is simán.. de más baba mást nem bír, a barátnőmé a szőlőt nem bírta! szóval próbáld kideríteni mit nem ehetsz.
2010. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak annyit tennék hozzá az előzőkhöz, hogy anyatejes babánál teljesen normális ha ritkábban van széklet, ez lehet akár 10 nap is. Az én lányom általában hetente egyszer kakil. Ha a kaja utáni nyűglődést leszámítva nem nyűgös, és magától fájdalom nélkül kakil (várd ki mikor kakilna ha nem látod rajta hogy nagyon szenvedne)akkor én nem adnék neki levolac-ot és nem is hőmérőzném.


A gyarapodásában sincs semmi rossz. havi 300-500 g között normális a gyarapodás. Nem minden baba hízik azonos ütemben. A 2,5 hó alatt 1 kg simán jó.


Sajnos ezt az időszakot túl kell élni. Valószínüleg már nem sok van hátra. 3 hónapos kor után javulni szokott a helyzet.

2010. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattál, hogy a súlygyarapodása rendben van. A védőnő szerint 1 hónap alatt kéne 1 kg-t híznia...
2010. ápr. 7. 18:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt néztem, hogy csak 1 kg-ot hízott eddig. -Nekem mindkét gyerekem 1 hónapos korig hízott 1 kg-ot. 3 hónapos korára meg szokták duplázni a születési súlyt( megközelítőleg) és a te babád már valószínű nem fog addig annyit hízni. Szóval igaza van a védőnődnek. De ő nem tudta kideríteni, hogy mi ennek az oka?

Tényleg eszel rendesen? Tápláló dolgokat? Lehet, hogy mennyiségre van bőven tejed, de elképzelhető, hogy nem elég tápláló! Vagy a babádat kéne kivizsgáltatni miért nem hízik. De ne ilyedj meg, lehet semmi baja, csak ilyen tipus. De azért egy vizsgálatot megér!

Amúgy a hasfájás tényleg elmúlik 3 hónaposan, ha nem, akkor ott már más gond van.

2010. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Remélem, h nálad nem úgy alakul, mint nálunk, nekem nem bírta az anyatejet, először "csak" nem hízott, aztán vissza is esett a súlya, állandó hasfájás, kiütések voltak nála.

4 hónaposan áttértünk a tápszerre, (elment a tejem egy tragédia miatt), és kiderült, h tejallergiás.

Azért más egy picit a helyzet nálunk, mert nekem nem mondták, h tej és tojásmentes diétát tartsak, szóval én ettem ezeket, ettől volt a gyerek beteg.

A diétát szigorúan tartsd, meglepődsz, h mikben van tej, ezt azóta tudom, h gyerek diétázik. Sonkákban, virsliben, kifliben, még néhány ropiban is van tej, próbáld ezeket teljesen elkerülni, tojást is, és javulhat a helyzet!

ly.

2010. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

19.51-es


Tévedsz, mert általában 6 hónapos korra szokták megduplázni a súlyukat a babák, és 1 éves korra megháromszorozni. 1kg hízás az rengeteg 1 hónapra. Az első 1-2 hónapban előfordul,, de nem ez az általános, és még kevésbé az elvárt. Mint írták 300 és 500g közötti gyarapodás az átlagos minimum. Ez a gyarapodás kielégítő, semmi gond vele. Van olyan hogy egy baba nem is hízik egy héten, sőt akár veszít a súlyából, de a havi gyarapodása mégis rendben van. Ezért nem érdemes naponta méregetni. Nem kell rögtön ijesztgetni. Simán lehet csak hasfájósabb baba. Amúgy mennyi idő után nyugszik meg a pici? Minden szoptatás után sír, vagy van mikor kevésbé jön elő a probléma? Kezdettől így van?

2010. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia

az én babámnak a nyelőcsövét marta fel, a sav,a tej miatt, bármit tettünk ellene. síkítva üvöltött és sírt, senkinek nem kívánom. orvos+ szuri. aztán néha ar-es tápszer kiegészítésként, de még ekkor is. így átálltunk 11 hetesen az ar-es tápszerre és minden oké. pedig én semmi citrusfélét, tejterméket k betüset, bab, borsót nem ettem nagyon odafigyeltem és mégis baj volt. amúgy heti 700-800g hízik, 3,5 hósan átalussza az éjszakát, nyugodt, kiegyensúlyozott baba.

2010. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
4-6 hetesen kezdődött. Nem feltétlenül minden szopi után sír, éjszaka pl. nem. Egyszer-kéteszer kel csak. (12kor és 4 kor) simán kibír 4-5 órát is evés nélkül. Ha megyünk pl. valahová vásárolni és egész délelőtt nem vagyunk itthon akkor alszik végig, volt úgy hogy 9-13-ig nem is kérte a szopit, ha felkelt akkor is csak nézelődött. Ha itthon vagyunk egész nap az a baj, akkor nyűgösködik. Van egy 2 éves lányom is, aki nem nagyon hagyja aludni, nagyon zajosan, hangosan játszik. Meg a picit sem tudom egész nap ölben tartani. Nyilván ez is a probléma, de azért látom rajta hogy a hasa is fáj, mert sokszor az ölemben is sír, nehezen lehet megnyugtatni.
2010. ápr. 8. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!