Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban igaz hogy szülés...

Valóban igaz hogy szülés utáni hetekben annyira fáradt leszek hogy el kellene fogadnom vki segítségét?

Figyelt kérdés

Sokan ezzel rigoatnak, hogy nagyon fárasztó az újszülött babákkal. Ezt én nehezen tudom elképzelni, hiszen csak szoptatni, pelenkázni kell jóformán,

ha meg éjjel fölébreszt, hát visszafekszem ha megetettem. Amúgy is megszoktam az álmatlan éjszakákat amióta terhes vagyok. Segíteni anyám biztos nem fog, anyósom viszont már mondta hogy egy hét szabit vesz ki majd , de nem akarom hogy ő segítsen, erről ne is győzködjön senki, mert nem bírom elviselni az okoskodását, meg ahogy irányítani akar!!

Nekem elég ha a párom besegít, ne rontsa el senki ezt a szép időszakunkat.


2008. szept. 23. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál sokaknak szokatlan. Félnek megfogni, fürdetni, pelenkázni. :) Ilyenkor ezért jön jól egy gyakorlott kéz segítsége.

Vagy van akinél meg nem az első. Akkor azért jön jól a segítség, hogy a többi gyerek ne érezze úgy, hogy rájuk nem jut idő vagy nincs ennivalójuk. :D

Nekem nem volt segítségem egyik gyereknél sem. És nem volt nehéz- Ettek, aludtak, kakiltak. Nem volt különösebben nagy ügy, mindenre jutott idő, legfeljebb nem éppen akkor amikor "szokott". Szépen beállt a ritmus néhány hét alatt. ja... és dolgoztam is mellettük, otthon, viszont a háztartási munkára kicsit kevesebb idő jutott abba férjem többet besegített.:)

2008. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nekem olyan durva szülésem volt hogy négy hétig fölkelni is alig bírtam, és a doki három hónap múlva nyilvánított félig gyógyultnak. De. Semmi segítségem nem volt, mert anyám nincs, anyósom meg nem teheti ide a lábát és mégis megvoltunk. Csodálatos férjem van, és senkinek a segítségére nem voltunk rászorulva. Minden megtudtunk oldani és csodálatos időszak volt az első pár nap. Amúgy még a védőnő is azt javasolta hogy az első öt nap kizárólag a babáról és a két szülőről szóljon. Hogy megismerhessék egymást, és együtt örülhessenek. Tehát ő is azt javasolta hogy minimum öt napig SENKI ne jöjjön hozzánk. Hát ez így is volt és ez így volt jó számomra. Annyi fájdalmam volt, hogy kizártnak tartom, hogy bárkit is el tudtam volna viselni magam mellet a férjemen és a babámon kívül. Úgyhogy szíved joga bármilyen segítséget visszautasítani, sőt én csak bíztatni tudlak, hiszen ha szerencsésebb leszel nálam, akkor akár már addigra jól érzed majd magad mire haza mentek. Persze fáradt és kimerült leszel, de a baba mindenért kárpótolni fog! Boldog babázást! 5 hónapos kislány anyukája
2008. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy ez egyénfüggő. Eleinte én sem akartam segítséget, de őszintén szólva igen is jól jött, hogy édesanyám hozott mindig friss ennivalót, ha kellett összemosogatott, porszívózott. A szülés néhányunkat igen is megvisel és a pihenés mindig jól jön. Az, hogy "csak szoptatni, pelenkázni kell jóformán" az igaz, de ha a szopizás 20-30 perc, majd büfizés szintén, aztán ha elaludt a gyerek az anyának is enni kell, kicsit összeszedni magát és el is telt a 3 óra és ismét jön a szopizás. Ha meg nem alszik közben a gyerek akkor meg kicsit foglalkozni is kell vele, mert például én imádok benne gyönyörködni, vele játszadozni, kicsit masszírozgatni. Összefoglalva nekem nagyon jól jött-jön a segítség! (a férjem persze egész nap dolgozik) 5 hónapos kislány anyukája
2008. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban fárasztó egy kicsit.De nekem akkor volt mikor szoptattam.Meg bírsz csinálni mindent amit eltervezel.Nem lesz olyan gázos mint ahogyan mondják.Persze mindenkinél másképpen van.Én csak a szoptatás alatt akartam elaludni úgyhogy a párom olyankor készenlétben volt.Szó szerint leesett a fejem és aludtam.De csak az első 1 hétben.Ami pedig az utolsó hozzászolót illeti:MINDEN ELISMERÉSEM!Kemény nő vagy és a párodnak is minden elismerésem.
2008. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elöző vagyok.Bocsi nem utolso 2 ik hozzászoló
2008. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg tőled függ, és attól milyen a baba(ha hasfájós lesz, az kemény!).

Nekem mikor az első gyerek született, itt volt anyukám, mert akkor még velünk lakott. Jó volt, hogy segített, csak kicsit túlzásba vitte, mindíg azt mondta én csak törődjek a gyerekkel, majd ő minden mást megcsinál.

Most a kisfiam 8 hónapja született, már nem lakik itt anyukám, sőt jönni sem tudott mert elkapta az influenza, és a nagymamámat kell ápolnia, akit nem nagyon lehet ott hagyni.

Szóval itt voltam egy 5 évessel, meg egy újszülöttel, 1 kutyával(akit ki kell vinni néha), és a háztartással.

És azt mondom NEM volt nehéz! Talán 3-4-szer volt olyan nap, hogy nem főztem, és volt mikor nem volt kitakarítva(vagy a párom megcsinálta, de ő 3 műszakba dolgozik), és mégis mindent megoldottam.

Sok sikert neked is.

2008. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a dícsérő szavakat az előttem szólótól, igaznán jól esik, de amit az utánam köv. írt az is nagyon is igaz. Ugyanis nekem is úgy volt, hogy a babám egy órát volt a cicin mert nem tudta kiszopizni a tejcsit sajnos és ezért fejnem kellett. Az is sok időt vett igénybe így aztán szoptatás, fejés, kicsit ettem, ittam vagy tisztálkodtam és jött is a köv. etetés stb... De nekem nem is volt más választásom. A férjem három hétig itthon volt velünk és mivel két nap egymás után 12 órázik majd egy nap szünet és újra meló így végülis egyedül vagyok a kislányommal. De mára már megtanultam beosztani az időmet és szerencsére boldogulok mindennel, viszont minden tiszteletem a több gyermekes édesanyáknak mert nem tudom, hogy ha lenne még gyermekem vajon akkor is így tudnám e ellátni a feladataimat. Szóval szerintem meg lehet oldani mindent csak akarni kell. Persze nekem is jól esett volna, ha itt van az édesanyám, de ő már meghalt. És senkim sincs a férjemen és a gyerekünkön kívül. Ez pedig nagyon összetart bennünket. Mindenkinek szép napot még mára.
2008. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, mire megírtam más lett a felállás. Szóval az egyel előttinek köszönöm szépen!
2008. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! Bíztam benne hogy sok ilyen választ kapok, ami erősíti az én álláspontomat :) A páromnak már adagolom, hogy nem lesz szükség az anyukája segítségére :)
2008. szept. 24. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!