Akik válás után messzire költöztek pici babával! Hogy alakultak a láthatások? Apukának később milyen kapcsolata lett a babával?
A babával és az új párommal az Államokban élünk majd, költözünk, amint kimondják a válást.
De ugye itt van a kislányom (5 hónapos) és nem tudom, hogy lehet a legkönnyebben megoldani ezt az egész láthatás dolgot... Az apukája nagyon ellene van ennek az egésznek, szóval valószínűleg nem közös megegyezéssel történik majd a válás, ezért is félek, hogy később mi lesz.
Szerinted milyen kapcsolata lenne, ha egyszer nem is találkoznak? Majd idővel elkönyveli magában, hogy az az idegen bácsi az apukája, ha egyáltalán találkozni fog vele.
Aztán majd a gyerek vagy haragszik rád később, hogy miattad megszakadt vele a kapcsolata, vagy nem fogja érdekelni, mert csak egy ember lesz neki a sokból.
Vagy hogy gondoltad? Az apuka majd minden hónapban kiutazik a gyerekhez az USA-ba, hogy kialakuljon köztük a kapcsolat?
Pontosan ezért nem biztos, hogy engedélyezik, mert a gyereknek joga van mindkét szülőjéhez, és itt gyakorlatilag a kapcsolattartás lehetetlenné válna.
Azt az utat végigjártad már, hogy a gyámhatóság hogyan engedélyezi a költözést? Az sem egy semmi kör.
Szerintem most még felesleges ezen gondolkodni, ugyanis attól, hogy egyik félé a felügyeletei jog, még nem jelenti, hogy kedvére külföldre költözhet a gyerekkel. És ez nem jó ügyvéd kérdése.
Ha a gyerek érdekeit nézzük, akkor miért is lenne neki jobb az apukája és nagyszülei nélkül több ezer km-re? És apukát is meg lehet érteni, hogy nem szeretné, ha a kedves anyuka az új pasijával lelécelne a gyerekkel, ő pedig évente pár alkalommal láthatná csak.
De ki tudod vinni ne aggódj. Nincs az apának beleszolasa mivel ő sem tud jobbat. Mondjuk neked igazolnod kell hogy ott kint milyen körülményeket tudsz biztositani, lakás, munkaszerzodes, legális tartózkodás stb. Az sem árt ha az új párod férjed és nem csak párod. Úgy biztos hogy semmi akadálya nem lesz.
Apuka mennyire akar apuka lenni? Ha akar akkor majd tesz érte.
Ja fogalmam sincs a témáról. Pont a héten záródik egy ehhez nagyon hasonló ügy nagyon jó eredmennyel. Tévhiteket nem kell terjeszteni hogy majd az apa mint valami mindenható dönt életről halálról...
Egyébként igen most információt gyűjtök a saját ugyemhez. Annak a végét meg nem latom. Szeretek jól felkészülni. Ez talán probléma?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!