Nemsoká megszületik a babánk, mennyire káros hogy a babánknak, ha van kettő cica a lakásban?
A macskának szál a szőre ha a baba tüdejére megy meghal.
Megkaphatja,megkarmolja,kikapja a szemét és betegséget is terjeszt,a karma,a nyelve,a szőre tele van baktériumokkal és élősködőkkel akármilyen tiszta szobacicáról legyen szó,a macska elkaparja az ürülékét,majd letisztítja a nyelvével a végbelét,aztán megmosakszik úh.a szőrén is lesz.
Én cicabarát vagyok,de jó ideig nem gyerek mellé való a macska (sem).
A toxoplazmózisról nem beszélve,ami még most kárt tehet a magzatban.
Nekünk van cicánk is, meg egy kutyánk is a lakásban. A cica annyira szobatiszta, hogy az almot már 1 éve nem raktam ki neki, mert csak odakint végzi el a dolgát(nyávog mikor ki akar menni).
Van egy 6 éves lányom, amikor ő született még csak a kutya volt meg, és jól megvoltak együtt, csak odafigyelés kérdése.
Most 8 hónapos a kisfiam, mikor ő született(sőt már a terhességem alatt is), már megvolt a macska. Nem nagyon érdekli őt, inkább a kutya bajuszát szokta cibálni. Egyébként a mi cicánk elég sokat van kint.
Nekünk nincs egyiktől se semmi bajunk.
Az biztos hogy figyelni kell rájuk, és minden nap takarítok, főleg mióta a kisfiam mászik.
Én csak ennyit tudok neked mondani, a saját tapasztalatomat.
Nem tennék macskát a lakásomba, de a házi, benti cica javarészt nem terjeszt toxoplazmózist, és elég ha a terhesség alatt tartózkodsz az alom takarításától..
Ha pedig megszokod, a babád is megszokja, de azért egy szobába semmiképpse legyen vele. Ha rendesen tisztántartjátok nem lesz baj, de a megszokott háziállatot nem kell elpaterolni egyből.
A másik dolog pedig felesleges lepontozni a véleményeket, mert mindenkinek saját véleménye van ezzel kapcsolatban, és nem hinném,hogy minden család kiteszi az állatait, ha megszületik a baba..
Erről a védőnőt is és a dokit is érdemes megkérdezni, főleg, mert egyből el is küld toxo vizsgálatra.
Én meg vagyok őrülve a cicákért,de nincs szívem bezárni a panelba.Semmi baja nem lesz tőle a babának.Édesanyám pocakos volt,amikor odakerült egy félig szobacica.Semmi baja nem lett.
Különben is,amit el lehetett kapni azt te már mind elkaptad a macskáidtól.toxoval meg csak egyszer fertőződik meg az ember.Szerintem ez az egész egy kicsit túl van lihegve.Jó hogy nem azt hiszik az anyukák,h megenné egy háziállat a babát.
Azzal azért érdemes vigyázni,h most nem legyen új cica olyan 1 éves koráig.
Szia!
Nekem sajnos rossz tapasztalaim vannak a cicákkal kapcsolatban. Unokahugom pár hós volt, mikor nővérem macskája minden ok nélkül felugrott és megkarmolta a baba arcát. Mindezt egy pillanat alatt és minden előzmény nélkül, nem sírt a baba csak szépen aludt. Azóta hugomnak is van cicája, igaz a lányai már iskolások. Voltunk fent náluk, akkor volt 3 hós a kislányom és a macskát be kellett zárni az egyik szobába, mert nem akarta békén hagyni a babát.
Nekünk 3 kutya van egyébként a baba mellett. Kislányom most 7 hós, már közlekedik a kompban és állandóan a kutyák után megy, szegények nem győznek menekülni :))) De soha nem bántanák, kiképzett kutya mind a három. Persze egy kutya megérti ha valamit mondasz neki és úgy is cselekszik. Nem veszik ki a kaját a gyerek kezéből, megvárják míg magától eldobja :)))
De kellő felügyelet mellett szerintem semmi baja nem lehet a babának, ha nem lesz allergiás rájuk. Jó babázást :)
Nekem is van cicám, nagyon tiszta, ráadásul oltott. Még te is elviheted beoltatni, ha nem tetted volna. Kismama vagyok az utolsó trimeszterben és igenis a cicám oda szokott bújni hozzám, sőt... szoktam símogatni is!!!
SŐT. Tudom, hogy ez sokak számára elfogadhatatlan, de néha, ha fekszek, olvasok, odafészkeli magát a pocakom mellé és dorombol, mintha érezné, hogy új gazdi érkezik.
Szerintem nem kell túlzásokba esni. Egy tiszta, oltott szobacica szeretete (mindemellett a kézmosást hangsúlyoznám) nem fog ártani a babádnak. A toxoplazmózist nem lehet elkapni a macska szőrétől, csak mert símogatod!!! Úristen!!
A baba születése után viszont az első 2 hónapban mindeképp legyenek a cicák másik szobában. Valahogy különítsd el a baba birodalmát, hálószobáját a cicák fennségterületétől. Nem azt mondom, hogy nem viheted ki a babát oda, ahol a cicák laknak, de SOSE hagyd őket egyedül és ne rakd a babát olyan helyre, ami macskaszőrös lehet. Takaríts sűrűbben.
Két hónap után már meg fog erősödni a kicsi szervezete annyira, hogy az immunrendszere el tudja viselni a cicák közelségét. Közelséget úgy értem, hogy egy szobában, huzamosabb ideig, de nem egymás mellett. Ez csak 4 hós fél éves kora körül következhet be, de így is állandó felügyelet mellett jöhet az ismerkedés.
A macskát oltasd, nézesd meg rendszeresen dokival!!
SZámomra a babám midenél fontosabb, és ha ezen múlna az egészsége meg tenném, hogy elajándékozom a cicám, viszont tudom, hogy odafigyelve, okosan nem lehet baj. Ezen kívül ha belegondolsz őseink is éltek állatokkal és valahogy túlélték az ő gyerekeik is, sőt, aki ma is "kifogásolhatóbb higiéniai körülmények" között él és van gyermeke, annak az ég világon semmi baja, mert szervete megerősödött és megszokta a bacikat.
Szóval szerintem nem kell kidobni az eddig szeretett kutyákat, macskákat, papagájokat stb, csak egy kicsit gondolkodni.
Sok sikert a babához!!!
szerintem netarts állatot a babád melett...de te tudod.
vakságot is okozhat az ürüléke ha szembe kerül.
nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat. én úgy gondolom megtartom a cicáimat, hisz nekünk ők is családtagok, csak épp most esnek egy fokot a ranglétrán :D
az utolsó kommentár írójához, csak annyit, hogy-hogy kerülne ürülék a baba szemébe??? aki kellően oda figyel azzal ilyen nem történhet meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!