Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hypotóniás a babája,...

Akinek hypotóniás a babája, társul hozzá remegés, izommegfeszülés?

Figyelt kérdés

Fél éves és már kezelik. De sokat remeg, főleg ha izgatott vagy fáradt. Megfeszül az egész teste, arca is és remeg, kb. 3-10 mp-ig, van hogy óránként nagyon sokat, ha már fáradt vagy izgatott.

Ez járhat a hypotóniával?


2010. márc. 31. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nemtudom, nekem hipotón volt a babám, de nem túl súlyosan, nem remegett. kérdezz rá a gyerekorvosotoknál, nem lenne-e érdemes megmutatni neurológusnak.
2010. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sztem is mindenképp fordulj neurológushoz,lehet,hogy gyógyszeres kezelést is ír majd ki.
2010. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert megmutattam és szerinte epilepsziás. Jövő héten viszem neurológiára.

Totálisan kivagyok.

Csak reméltem, ez a hypotónia miatt van.

2010. márc. 31. 13:14
 4/12 anonim válasza:

Kedves Anyuka!

nem szabad kiakadni - én is az voltam nem is egyszer - de a babának nem tesz jót, ha megérzi rajtunk a feszültséget. Vidd el vagy a Bókay utcai gyermekklinikára, vagy a Budai Gyermekkorházba, a diagnózis megállapításához kellene egy EEG.

2010. ápr. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Elvittem a neurológiára. Nem készült eeg. Állítólag csak nagyon akar valamit, azért remeg.

Sztem elviszem magándokihoz. Nekem akkor sem tetszik ez a remegés.

2010. ápr. 10. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom, hogyan remeg a te babád, de ez lehet normális is szerintem, az enyém is remeg, ha nagyon akar valamit, mikor nyúl utána. 5 és fél hós. Nézd meg ezt a linket is: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2010. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia,az én babám is nagyon sokáig csinálta ezt a bizonyos remegést,általában akkor,ha örült valaminek,de ezen kívül is láttam a remegést egyszer-kétszer.Nálunk most derült ki,hgoy gond van a nyaki izmokkal,nagyon levannak tapadva,megkezdtük a dévény tornát.Pénteken voltunk először,totál kikészültem én is,mert semmi jele nem volt a babánknál,hogy gond van.Kétszer voltunk ortopédián,ott mindent rendben találtak,azért vittem orvoshoz,mert nyolc és fél hónaposak vagyunk és nem tudott kúszni a babám.Ha hason volt,állandóan sírt,hat hónapos korától felül (nagyon korai),három hete feláll.Kiderült ez is azért van,mert a nyaki kötöttség miatt nem tudta használni a karjait megfelelően.Nálam a szülésnél vissza kellett őt tartani,mert egyszerűen nem volt doki,aki a gátmetszést elvégezhette volna.Apgar 9/10 volt és a kórház szerint minden rendben.A konduktor szerint viszont valószínűleg oxigénhiány léphetett fel és ez okozza nála ezeket a tüneteket.A remegés nálunk már teljesen elmúlt,bár nem volt ilyen intenzitású,mint nálatok.Ha a neurológusok úgy ítélik meg,akkor szerintem nem epilepsziás,de tuti,hogy én is elvinném másik orvoshoz.Lehet,hogy inkább ismerettséget keresnék,mert a magándokikkal meg az a bajom,hogy nem tudom eldönteni,hogy azért állapítanak-e meg valami bajt,hogy minél több pénzt hordjak hozzájuk,tisztelet a kivételnek.
2010. ápr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

első válazoló vagyok. ha a hipotónia miatt van, akkor a dévény rendbeteszi, ez tuti. a másik: az epilepsziának tudtommal nincs ilyen tünete, hogy sokat remeg. mi is voltunk neurológusnál, pont emiatt, és készült eeg is. negatív lett hálistennek. de azt sose kérdezte egyik orvos se, hogy remeg-e.

vidd el másik neurológushoz, és kérj eeg-t, hogy megnyugodj. mi amúgy a Rókusban voltunk, Gaszner Andreánál, őt tudom ajánlani.

2010. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen mégegyszer!
2010. ápr. 26. 17:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak középsúlyos volt a hypotóniája, egész testére kiterjedve.

Ha sírt, nagyon remegett a szája, nagyon érdekes módon. Amúgy másféle remegést nem vettem észre nála.

2013. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!