Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája hypotóniás...

Akinek a babája hypotóniás hogy viseli?

Figyelt kérdés
A kisfiam hypotóniás,most kezdtük a tornát.Már 9hónapos és nagyon akarna kúszni-mászni de még csak körbe-körbe tud.Rengeteget erölködik,sokat sir,nagyon hangosakat kiabál.Nagyon nehéz vele. A férjem és én is kimerültünk.A babának sosem jó sehogy,nem szeret karban lenni,ülben ülni.Nem tudjuk magunkhoz venni az ágyba,hogy játszunk vele mert ő akkor is csak arra koncentrál,hogy hasra forduljon és sirjon.Én vagyok az anyukja miért nem szereti ha megölelem?? Miért nem aludt egyszer sem a vállunkon vagy hasunkon? Nagyon nehezen birjuk már ezt.Rengeteg babás ismerösünk és sehol sem láttuk ezt igy még elkeseritőbb a dolog.4 héttel születebb elöbb amúgy.Hogy birjam ezt ki? A rendszeres Dévényi torna hatására a gyerek nyugodtabb lesz végre?
2010. dec. 7. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
az én fiam hypotóniás,már 15 hónapos.Még csak egy hete állt fel kapaszkodás nélkül,és tette meg első lépéseit.11 hónaposan kezdett mászni,és ült fel.Kilenc hónaposan kezdett kúszni,addig ő is forogva közlekedett.Majd ahogy erősödik,biztos megnyugszik.most idegesíti,hogy nem sikerül megcsinálni,amit akar.mondjuk az én fiam nem volt sírós emiatt soha.én azért viselem nehezen,hogy ennyit kell kínlódnunk azért,ami másoknak természetes.Nekem nagyon sok munkám van benne,hogy egyáltalán itt tartunk,de hát ez van.ettől függetlenül imádom a fiam,és nem cserélném el egy nem hypotóniásra.Mi nem Dévényre járunk,de az tudtommal nagyon fájdalmas,és végig ordítják a gyerekek.Mi normál gyógytornára járunk,szerencsére a fiam jól viseli.kilenc hónaposan még nem annyira bújósak a gyerekek,majd egy éves kora körül már jobban fog bújni.a fiad fel akarja fedezni a világot,ezért nem akar karban lenni,de szerintem ez nem is baj.az enyém is ha felveszem,már menne.csak akkor van el az ölemben,ha ő akar ott lenni,és magától jön oda.
2010. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég későn kezditek a Dévényt. Készölj fel rá, hogy így lassabban fog fejlődni, mint ha 5 hónapos kora előtt kezdtétek volna.


A mi fiunk is sokat sírt, kiabált, amikor nem sikerült neki, amit akart. A Dévény sokat segített, mi 5 hónaposan kezdtük. Már az első kezelés után volt fejlődés, azonnal. És ahogy egyre több izmát tuta a babám használni, egyre magabiztosabb lett és egyre jobban élvezte a mozgást. 8 hónaposan már egy kis örökmozgó, folyton jár a lába, egyfolytában hason van, kúszik, kutyázik, mászómozdulatokat tesz. (Ő is 4 héttel született hamarabb.)


Kitartás! Egyre jobb lesz, és egyre kevesebbet fog sírni a kezeléseken.

2010. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2. babám hipotóniás, a 42. hétre született. Csak 9.5 hósan kerültünk tornára. Előtte dettó az jellemezte, amiket leírtál. Amióta tornázik, sokat fejlődött. Azóta már nem sír, ordít hasonfekve, hanem aktív és közlekedik ezerrel, nem csak nyűglődik. Most 1 éves, és 5 tornán vagyunk túl. Minden alkalom után valami új mutatvánnyal örvendeztetett meg.

Kitartás!!!

2010. dec. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is elkezdtem volna elöbb a tornát vele,de a gyerekorvos mindig azt mondta,hogy minden oké sőt még engem nézett hülyének....De a szülöi ösztön már nem birta tovább és hálisten felkerestük a dévényis szakembert. Próbálok a ti példátokból is erőt meriteni. :-)
2010. dec. 8. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!