Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypotóniás babák anyukái,...

Hypotóniás babák anyukái, hogyan alakul a babátok állapota?

Figyelt kérdés
Van aki rajtunk kívül ezzel a problémával küzd? Jártok/ jártatok tornára, valamilyen terápiára? Segített valami? Milyen a baba fejlődése? Ettől az állapottól még lehet rendben minden más? A későbbiekre nézve mennyire súlyos gondot jelöl ez az állapot? Sajnos az orvosok csak ködösítenek, nem látok tisztán, kérlek aki tapasztalt ilyet, tud mondani bármit az segítsen!
2011. máj. 28. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám 9 hónapos, és még sok feladat vár rá mozgás terén,de leírom, hol tartunk,hátha tudok segíteni neked,mert nagyon kétségbe vagy esve. A mai napig aggódom még én is,de már látom az alagút végét! :)

Mi 5 hónaposan kezdtünk gyógytornára járni,mert a gyermekorvos is észlelte,hogy hypotón a babám izomzata. Kaptunk mindig itthonra végezhető tornafeladatokat,ezek segítségével 6 hónaposan tanult meg megfordulni a babám. 7 hónapos korától gurulva közlekedik,de előre nem akart kúszni.Ülni már ekkor is stabilan tudott. Most voltunk fejlődésneurológiai vizsgálaton, és azt mondták már sínen vagyunk, tornázzunk tovább de minden rendben a babával. Már sokkal jobb az izomtónusa mint kezdetben. Most 9 hónaposan tanult meg hátrafelé kúszni,bár szerintem eddig is képes lett volna rá,de lustább volt az átlagnál(ebben a gyógytornász is megerősített,hogy vannak babák akik hiába lennének rá testileg érettek,mégis lustibbak,nem érdekli őket a kúszás,vagy a mászás).Még reménykedem, hogy mászni fog,mert próbál a két kezére támaszkodva hintázni előre-hátra.Viszont pár napja felállt,ezt viszont időben csinálta! Nagyon örültem.

Úgy érzem,nem lesz semmi gond vele, és el fogjuk felejteni ezt a kis lemaradást. A hypotón izomzat nagyon jól kezelhető tornával,és semmilyen maradandó károsodása nem lesz,hidd el. Nem tudom,mennyi idősek vagytok,jártok-e gyógytornára, mert csak ez a nyitja a dolognak! Nyugodj meg.

2011. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk véletlenül derült ki.Újszülöttként se tűnt fel senkinek, nem is írták rá a zárójelentésre.Nem küldtek minket fejlődésneurológiára egyszer sem, pedig már 8 hónapos.A gyerekorvosa mindig mindent rendben talált.Még rá is kérdeztem az izomzatára, azt mondta, normális.Fél éves koráig mindent időben csinált.2 hónaposan oldalra fordult, 3 hónaposan kinyomta magát hason.A fejét gyönyörűen tartotta mindig.4 hónaposan hasról hátra, 6 hósan hátról hasra fordult.Engem elkezdett zavarni, hogy elmúlt fél éves, és hason nem nyomja fel magát nyújtott karral.Szóval nem támaszt a tenyerére.Akkor még győzködtem magam, hogy mivel utált mindig hason lenni, ez normális.De végül mégis elvittem Dévény tornára.Ott derült ki, hogy picit laza az izomzata.Eddig kétszer voltunk, és itthon tornáztatom.Két kezelés után folyamatosan forog-gurul.De nem úgy, hogy naponta párszor megfordul, hanem 2 perc alatt 5-ször.Végig gurulja a kanapét.Megtanult a kezére támasztva ülni.Hason megtartja magát nyújtott karral, és tegnap egy lépést kúszott előre.Nagyon komoly próbálkozásai vannak a mászás felé.Nagyon örülök, hogy elvittem!Jövő héten is megyünk!Csodát művelt a lányommal.Azt mondta a gyógytornász, hogy teljesen mindegy, hogy egy baba 8, vagy 11 hónaposan mászik, csak másszon lehetőleg.És hogy igazán sose lehet kinőni ezt a hipotóniát, de még előnyére is válhat.Kiváló táncos, vagy tornász lehet belőle.Ugyanúgy együtt lehet vele élni.Egyedül arra kell vigyázni, hogy ha már serdül, ne legyen lúdtalpa, vagy gerincferdülése.Értelmileg nem befolyásol semmit!Sőt!A nagyon okos babák szerinte lemaradnak picit a mozgással, mert ők akkor éppen értelmileg fejlődnek,egyszerre nem megy a kettő.
2011. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányom igen erős hypotóniával született!2 hós korától jártunk Dévény féle tornára,9 hós koráig!Most 14 hónapos és járkál ha fogom a kezét!Amúgy minden más téren normálisan fejlődött,de mozgásilag mindig el volt maradva picit.Most kezdi behozni magát,nagyon sokat segített a torna!Nem hiszem hogy a későbbiekben gond lenne,legalábbis nekünk ezt mondták,pedig elég rossz volt a helyzet!
2011. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Az én lányom most 5 hónapos. Két hónapos korától kezdve járunk dévény tornára, és most már nagyon szépen támaszkodik, és forog gondolom, hogy a torna miatt is. Én mégis nagyon aggódóm, de remélem mniden rendben lesz.
2011. máj. 29. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!