Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudatosan a fejlesztésre is...

Tudatosan a fejlesztésre is figyelő anyuk, hogyan tanitjátok 17 hó körüli babátokat?

Figyelt kérdés
Mennyi a fejlesztésre, tanulásra szánt napi idő? Mindig ugyanakkor teszitek? Milyen bevált módszetetek van? Szerintetek mitől ügyesednek és okosodnak a kicsik? Konkrét ötleteket adnátok? Mi az ,ami a mozgását segiti, és látjátok a fejlődést és melyik játék/foglalkozás, ami a felismerést, értést és beszédet segíti? Köszönöm előre is! Úgy érzem, megrekedtem e téren. Ráérek csak vele foglalkozni, nincs másik gyerek mellette egyenlőre:)
2010. márc. 27. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 23 hónapos egyke gyermek. Én azt mondom nem kell ezt így beosztani h egy nap mennyi idő jut fejlesztésre. Sztem ők folyamatosan fejlődnek, sokszor úgy h észre sem vesszük. Pl. egy csomó dolgot a minimaxon játszott kedvenc meséiből tanult meg. Én rengeteget beszélek hozzá születése óta. Hónapok óta koplett mondatokban fejezi ki magát. Rengeteget játszunk, rajzolunk, építőkockázunk, formabedobózunk, mondókázunk, ő már elszámol régóta tízig mert ha megyünk el itthonról midníg számolom neki a lécsőket és ráragad. Tehát játékosan és játék közben tanul mindent. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Sokszor meglepődök h honnan tud dolgokat, de figyeli az utcán az emberket is és h azok mint mondanak. A reklámokból is tanult pár szót, például a porszívó szót onnan tanulta meg. A beszélő porszívó reklámjából. Mozgását kezdetben a habtapi volt jótékony hatással a talpizmaira, itthon mezítláb van, utcán minőségi cipőben, kínais szóba sem jöhet. Van egy 3:1-ben hintalova ami most már tricigliként funkcionál az is nagyon jó volt és mostanság imádja tologatni a játék babakocsiját, vagy a puffokat itthon.

Tehát nálunk nincs külön foglalkozás, mindent valamilyen folyamat közben tanul. És ami fontos h sokat hagyom egyedül is játszani, mert igazán akkor fejlődik ha magától jön rá dolgokra. Ráadásul neki nem lesz kistesója így még inkább fontos h egyedül is lefoglalja magát. És én közben megtudom csinálni a feladataimat. Sok állatos könyve van azokat is nagyon szereti és az állatok hangjait is tanítgattam neki. Sokszor kérdezem vissza napi színten ugyan azokat a dolgoka. Pl. hogy hívnak, hány éves vagy, milyen autónk van, mit mond a cica, kutya, paci, kisegér, kakas stb.... A répa, retek mogyorót már nagyon régóta tudja és szépen is ejti a szavakat. De minden kisgyermek más ütemben fejlődik. Van aki még ebben a korban egy szót sem mond és azzal sincs semmi baj. Én soha nem siettettem őt semmiben, nem vagyok híve ennek meg annak sem h versenylóként bánjak vele. Ő erre volt fogékony. Te is biztosan látod h a te kisbabád mire fogékony, tehát azt kell kitapasztalnod mert az jó kiindulási alapnak. A többi meg jön magától. Ebben a korban színte óráról órára fejlődik a kis értelmük. Csodás időszak szerintem. Hát mi valahogy így éldegélünk. És nálatok hogy telnek a napok?

2010. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Nézzük a könyveit, kb 10 db-ból bármilyen állatot, egyebet felismer, ha kérdezem, semmilyen állathangot nem utánoz, pedig naponta mondom, mégsem. Korábban mondott szavakat, autó, traktor, hapci, jaj, anya, apa, papa, mama, alma, labda, ebből csak a személyek maradtak meg, és a hapci, a többit egyáltalán nem mondja, hiába kérem és ujakkal sem szaporodik a szókincse. Èpitőkockák nem érdeklik, formabedobó is öt percig. Szeret zenét hallgatni, tvzik, persze a reklámok érdeklik, mesék csak annyira, hogy odapillant, kicsit nézi, ennyi. Játszóteret szereti, sokat babakocsizunk, kertben sétálunk, simizi és eteti kekszel a szomszéd kutyust. Este apával és velem kb 2 órát játszunk a játékaival,Együtt fürdetjük. Reggel apjával van kettesben, kiviszi sétálni, elviszi kb fél órára. Csak ugy érzem, megrekedtünk. Nem mondja a dolgait, amit eddig, uj könyvekre rá sem néz, csak a régit ismétli. Ezért kérdezgetek itt, hátha valamit rosszul csinálok.
2010. márc. 30. 08:12
 3/5 anonim ***** válasza:
szia.szerintem ez most nálatok csak egy kis átmeneti állapot.Nekem sose tetszett ez tudatos fejlesztés.de én is magyarázok,beszélgetek,mesélek,igaz mi csak 17 hónaposak vagyunk,de sosem mondta az állatok hangjait és sosem mutatja meg őket,pedig tudja,mert ha beszélünk róla rá néz,vagy odahozza.viszont nagyon sok mindent nagyon szépen megcsinál,szeret játszani,de ha őt valami nem érdekli azt nem csinálja,de lehet hogy 2 hét múlva érdekelni fogja.szóval szerintem ne aggódj,csak csináld amit eddig is tettél.Lehet,hogy most raktározza el a dolgokat aztán egyszer csak előtör belőle.de még sem akkor sincs baj.de az anya taníts engem c könyvbe sok fejlesztő játékot találsz,én letöltöttem,de nem használom.pér játékötletet loptam belőle de a többségét minden anyuka csinálja.
2010. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, szerintem fejleszteni konkértan akkor kell, ha le van valamiben maradva. pl. nálunk a finommozgása elég ügyetlen volt, mert mindig kis szeles volt, jobban érdekelte a mzgás, hancúr. és ezért sokat pakolásztunk kicsi gombokat, satöbbit pici dobozokba, erre koncentrálni is kell és a finommotorikát is fejleszti. de semmi egyebet nem szoktam neki direkt tanítani. ő már amúgy "kérdez" is, bár csak 15 hós, ami érdekli, arra rábök, és nyögdicsél, amíg meg nem mondom a nevét. de az igaz, hogy rengeteget tanulnak a "sima" játékból is, sőt olyasmiből is, amit nem isgondolsz, hogy kifigyelnek, anáélkül, hogy bárki tanította volna őket. magukba szívnak mindent, mint a szivacs. ha a kicsid érti a beszédet, akkor semmi baja a beszédfejlődésének, amit játszotok vele, foglalkoztok vele, az eteljesen jó. vannak ilyen átmeneti időszakok, amikor rendszereznek, sőt lehet, hogy nemsoká elkezd majd beszélni a kicsid, mert van egy ilyen jelenség is, hogy mielőtt megindul a beszéd, hirtelen elhallgatnak és készülnek a nagy mutatványra...olyan jó lesz, ha már mi is itt tartunk majd, úgy várom. tiszta ökör vagyok, most úgy meghatódtam... :)))

boldog gyermeknevelést! :)))

2010. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
eGész nap ööő-zik ès mutogat, azonnali választ vár. Mindent ért. Multkor tőlem kérdezték: hány éves is leszel? Ő meg mutatta, hogy kettő:) remélem okés, amit csinálunk, csak néha nem érzem magam túl kreativnak:( nem akarom, hogy minden nap teljesen egyforma legyen! Sajnos levagyunk maradva a felnőtt kaják terén, csak falatokat eszeget, nagyon keveset belőle! Pedig 12 foga van. Sokáig öklendezett minden darabostól, hányt is. Szörnyű volt. Van konkrét tanácsotok, hogy szoktassam a mi ételeinkhez? Mit tennétek konkrétan és hogyan ,hogy "kiváltsuk" az étkezéseit? Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!