Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítjátok meg a gyerekne...

Hogy tanítjátok meg a gyereknek az evőeszközzel való evést és mikor?

Figyelt kérdés
Kanállal vagy villával könnyebb nekik? A lányom 16 hónapos és csak kotorássza meg dönti kifelé a kaját, csak kézzel tud egyedül enni. Már nagyon kéri a kanalat meg a villát,, de mindent összemaszatol, a szájába alig kerül vmi. A helyzet az, h mindig az ölemből eszik, etetőszékben nem szeret és inkább nem eszik, hónapokig szenvedtünk. Úgy érzem, itt az idő, hogy elkezdjen egyedül enni, csak nem tudom, hogyan lássak hozzá. Tanácsok?
2011. jan. 17. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ami nem megy,nem kell erőltetni! Meg fog ő tanulni egyedül enni idővel. Az én drága védőnőm azt mondta kisfiamnak is tanulni kéne egyedül enni,1 éves múlt szilveszterkor!!! Én korainak tartom,próbáltuk,de nálunk is mindenhova került,csak a szájába nem :)
2011. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17hónapos a kisfiam,kb egy hónapja ügyesen kanalaz már!Leültettem,elétettem a tányért,kanalat,én etettem az egyik kanállal ő próbálkozott az övével.Nagyon hamar rájött a technikájára!Megmutattam neki,hogy kell fogni az evőeszközt,nem mindig de sokszor már úgy fogja!
2011. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kisnita ***** válasza:

Szerintem ilyen idős korban már hagyni kell próbálkozni. Az én fiam 18 hónapos, kb 2 hónapja akar egyedül enni, villával már egész jól megy, de a kanállal még ügyetlen. Az hogy minden maszatos tőle, hát Istenem ez ezzel jár. Adj rá előkét meg a tányérja alá tegyél egy jó nagy méretű, könnyen takarítható műanyag tányéralátétet és így könnyebb dolgod lesz majd a takarítással ha a gyerek végzett.

A két kanalas módszer, tényleg jó, mi is alkalmazzuk :)

2011. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemrég tettem fel hasonló témájú kérdést, 15 hós babám van és most kezdem gyakrabban evőeszközt adni a kezébe (eddig hanyagoltam, mert leginkább ledobálta a földre, és inkább vmi kupakot v hasonlót kapott, amivel játszott és evett nyugodtan) Egy hete tart a közösen kanalazós korszak, és a tapasztlalatom:

kanállal max háromszor próbál egy étkezés alatt a szájához közelíteni, időnként meg is nyalja a kanalat, de aztán megfésülködik (a szutymákos kanállal), majd turkálja az ételt, amiből repül jobbra-balra, végül jól bemártja és lehajítja. (persze picit túlzok de saccperkb így megy) Közben én kitatró angyali türelemmel magyarázok a szépevésről, bíztatom, és végtelen boldogság önt el ha a "szakszerűségre" emlékeztet az evőeszköz használata.

Ami a villát illeti, csak egyszer próbáltuk, de azt jobban élvezte, megbökni segítettem az ételt, és utána ügyesen lehúzta a fogával. Lehet h ezzel kellett volna kezdeni.

Én úgy döntöttem, kitartok, és maradunk a két kanálnál, hátha hamar belejön. Te se add fel, de nem lehet egyszerű dolgod, ha közben az öledben ül.

2011. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!