Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám van, hogy...

2 hetes babám van, hogy átaludná az éjaszkát, hagyhatom?

Figyelt kérdés
Már 3-4szer előfordult olyan éjszakánk, hogy a Picike este 9-10es evés után reggel 4ig sem ébredt fel. Néha nyöszörgött kicsit álmában, de abba is hagyta és aludt, mint a bunda tovább. Reggel 4nél tovább sosem mertem várni, akkor már felkeltettem enni egyet (utána már nem aludt olyan békésen, jött a hasfájás). De ha ilyen jól alukál, akkor hagyhatnám akár reggelig (6-7ig) aludni, vagy ilyen picike Babát még nem szabad?
2010. márc. 26. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ: ha jól eszik, hízik, nem volt sárga, stb.. akkor hagyd aludni amíg csak akar.
2010. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg fognak oszlani a vélemények, de szerintem ha a babád szépen gyarapszik, jókedvű, akkor nyugodtan hagyd! Van egy olyan nevelési elv, hogy babát soha ne ébressz fel :), hiszen ha baja lenne, nem aludna. Az én fiam is 1.5 hetes korától fogva aludta át az éjszakákat. 8-10 között ébredt és 10-12 óra között evett utoljára este. Most 6.5 hós és semmi baja, de már csak 6-8ig alszik :). Úgyhogy élvezd, amíg lehet, hogy hagy titeket aludni.

Ha éhes lesz, fel fog kelni!

Csak akkor ébreszd fel enni, ha elmarad a súlygyarapodása (heti 10-15 deka azt hiszem) rendszeresen. Azaz, ha a hónapban még 30 dekát sem hízik, akkor etesd amennyit csak lehet. De ha megvan ez a hízás, akkor hadd aludjon.

2010. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Súlygyarapodással eddig semmi gondunk szerencsére :) MOst a héten 30 dekát hízott. Meg persze nem minden éjszakánk ilyen, szóval akkor lehet megpróbálom néha hagyni alukálni (legalább a napi hasgörcsöket is jól kipiheni). Aztán meglátom, hogyan alakul :)
2010. márc. 26. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyhatod aludni, örülj neki, hogy ilyen jó alvókája van :) Ez azt jelenti, hogy amire szüksége van, azt napközben magához veszi.
2010. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 edus83 ***** válasza:
Hú de irigyellek,enyém 8hetes pici lány és a rekord eddig 4óra volt etetés között.Mit csinálsz vele????egyébként ha szépen gyarapszik ne keltsd fel.sok sikert,és gratulálok.:))
2010. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De helyette egész nap talpon vagyunk ám. Hasfájós is szegénykém. Szopizás után sosem alszik el, min másfélóra hogy elaludjon a maradék 1 órára, de ez sem mindig sikerül. És nem minden éjszaka alszik ilyen nagyot, csak néha :) Szóval annyira nem kell irigykedni ám :D
2010. márc. 26. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!