Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyhatom, hogy üljön?

Hagyhatom, hogy üljön?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy hét múlva lesz öt hónapos, de már kb. 2 hete ölből folyamatosan húzza magát ülésbe. Mára már odáig jutottunk, hogy sír és hisztizik, ha fektetem és állandóan erőlködne fel. Ha beleültetem a hintába vagy pihenőszékbe, ami kicsit döntött, kikönyököl és tolja fel magát ott is. Csak annyira félek, nehogy baja legyen a gerincének. De ma egész nap ment a hiszti emiatt. Szerintetek?
2011. márc. 29. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Az én kislányom is ilyen ülős fajta. Ő is már 5 hónapos korától folyamatosan csak ülne.

Hiába raktam én is a babahordozóba, ott nem volt jó neki. Csak sírt. Ha meg megpróbáltam fektetni, akkor még nagyobb hiszti ment. Bezzeg az ölembe ülve, minden fain volt.

Én is nagyon aggódtam, de egyszerűen nem bírtam vele.

Főleg azért, mert mindenki azt mondja, amég nem magától ül fel, addig árt neki. Na igen, de hát ugye amíg magától felül, lehet lesz 10-11 hónapos is, ki tudja.

Viszont a múltkor meg azt olvastam, hogy ha a kezedbe kapaszkodva fel tud ülni, de nem úgy, hogy te húzod fel, hanem ő saját magát, csak fogja a kezed, akkor már nem lesz baja a gerincének.

Hát nem tudom...nehéz esetek ezek a babák :-)

2011. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amit a baba magától megcsinál, az nem káros neki :) Hagyd, hogy csinálja.

Nagyon ügyes baba!:)

2011. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyors lesz a babád mindenben, mint az enyém.Én is úgy tudom, hogy ha magától csinálja, akkor hagyni kell.

Ismerősöm nem hagyta neki , ő is erőlködött, hogy fel akar ülni, és bevérzett a babájának a szeme, a sok erőlködéstől.

Úgyhogy szerintem hagyjad, ő érzi mire képes.

Én így voltam az állással, most fél éves, de teljesen le van engedve a kiságy, mert 2 hete kapaszkodva feláll benne.

Minden ébredését így kezdi, hogy feláll és vigyorog.Meg egyébként mindenbe kapaszkodva feláll, és mászik is.

Én is féltem mint te, de ha magától csinálja, nem kötözhetem ki.

Nem hitt a védőnő sem a szemének..........

2011. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak aggódok...:S De teljesen magától csinálja, belekapaszkodik a kezembe és húzza magát, tegnap meg nyugodt szívvel ott hagytam a pihenőszékbe, ő meg a két könyökét kitámasztva feltolta magát ülésbe, két perc múlva már erre erre mentem vissza.:D
2011. márc. 29. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, ugyanígy voltunk mi is. A fiam 4 hós volt, amikor már húzta fel magát, 5 hósan már feltolta magát a pihiszékben ülésbe. Én hagytam, hogy amit Ő akar, azt csinálja. Már 18 hós, mindent idejében vagy kicsit hamarabb is csinált. 6 hósan már a földön is felült magától, 7 hósan már felállt magától kapaszkodva a járókában, 10 és fél hósan tette meg az első lépéseket, 11 hósan önállóan és stabilan járt. Ügyes babád van, nem kell félteni, amit magától csinál, az nem igen árthat neki.
2011. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!