Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos babának hagyhatom,...

5,5 hónapos babának hagyhatom, hogy üljön?

Figyelt kérdés
Már az ölünkben régóta ülve kell tartani, mert másképp nem marad, de már fürödni sem hajlandó fekve, csak, ha ültetjük, pedig önállóan ülni még nem tud. Ráhagyjam? Mert egyébként ordít...
2008. jún. 23. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az enyém még csak 4,5 hónapos, de ugyanezt csinálja. A védőnőm szerint az a lényeg, hogy ilyenkor csak támaszt nyújtsunk, ne pedig mi tartsuk függőben. Mert így a izmok erősödnek és neki kell egyensúlyi helyzetet találni. Mi nagyon lazán szoktuk tartani, nehogy véletlenül orra essen :). Ha kifárad úgyis nyöszörög és akkor már nem akar ülni :).
2008. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem könnyű (3 gyerekem van:)) ilyenkor már minden érdekli őket, de azért arra figyeljetek, hogy nagyon könnyen gerincferdülés lehet a korai ültetés vége. Nekem orthopéd orvos azt mondta,hogy amig önállóan nem ül, nem szabad ültetni a babákat, mert még gyengék a hátizmok és nem tartják megfelelően a gerincet. persze lehet ha másik orvost kérdezek mást mond. az én lányom ahhoz türelmetlen volt hogy addig kepesszen amig sikerült volna felülni. mérges lett hogy nem ment, aztán orditás volt a vége. nekünk aztán bevált a bébi pihenőszék. félig ülve, félig fekve volt benne. onnan aztán már könnyebb volt felülnie.
2008. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!