Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Suttogó vagy Aludj jól gyermekem?

Suttogó vagy Aludj jól gyermekem?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, akik esetleg mindkét módszert alkalmazták 1 éves babánál!

Nem tudok dönteni, melyiket alkalmazzam felvesz-letesz vagy hagyjam sírni és lépjek távolabb az ágyától és X percenként bemenjek!


2010. márc. 25. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Én azt javaslom, az anyai ösztönödre hallgass. Messze a legmegbízhatóbb módszer.:)
2010. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
csatlakozom, az előttem szólóhoz és azt mondom: egyik sem.
2010. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
suttogó
2010. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, ha most nem írjátok, hogy halgassak az ösztöneimre pont így tettem volna!

Épp most aludt el a babám, ki vettem az etetőből és rám borította a buksiját 5 perc és el is aludt.

Most hagynám sírni, mert nem tud el aludni magától?

Igaz, éjszaka még felébred szopizni, de épp most gondoltam, hogy ha esetleg elválasztanám (azon vagyok), talán végigaludná az éjszakát! Vagy ez hülyeség?

Mind a 2 könyv írója érvel dolgokkal, hogy miért kell, hogy végig aludják a babák az éjszakát!

2010. márc. 25. 20:06
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Van egy nagyon jó kis könyv: Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás.

Szerintem is a legfontosabb, hogy az ösztöneidre hallgass, és ha egy mód van rá, ne válaszd el a babádat szerintem. :-)

Adri

2010. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Határozottan egyik sem. A suttogó az unatkozó amerikai anyukáknak lett kitalálva, akik 3-4 hónaposan már babysitter-re hagyják a babát és addigra ki akarnak alakítani egy rendszert.

Az aludj jól gyermekem sok embernek bejött, de szerintem türelemmel és odafigyeléssel ugyanazt el lehet érni.

Az én babám könyvek nélkül is napirendet alakított ki magának és magától alszik el este, csak napközben kell ringatni. 7 hónapos.

De lehet, hogy csak szerencsés vagyok :)

2010. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

második

a kicsi 1 éves, este ölben alszik el cicizés után

kb éjszaka felénél, "jön" közénk és alszunk együtt hárman

jókedvő, kiegyensúlyozott igazi rosszcsont

majd elalszik magától, ha megérik rá

a nagy is aludt köztünk

2010. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat és a könyv címet is, el fogom olvasni!

Igen, most este nem is tudom, olyan sz@rúl éreztem Magam, hogy talán hagyni kellene a babára az igényeit és nem Nekem eldönteni, hogy szopizzon vagy sem!

Szopizik éjszaka és már alszik is tovább csak Én kezdek kipurcanni egy kicsit!

De, igen igazatok van, majd kialakúl magától ez az éjszakai alvás, és majd könnyebb lessz fittebbnek lennem napközben.

2010. márc. 25. 21:15
 9/15 anonim ***** válasza:
csatlakozom én is: egyiket se.
2010. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig igenis van abban valami, hogy egy egyéves gyerek, már inkább megszokásból szopizik éjjel, nem pedig éhes. Egy pár hónapos csecsemő természetes, hogy igény szerint szopik, akár éjjel is, de én úgy hallottam, hogy amelyik gyerek már eszeget mindenfélét, az ő szervezetüknek, emésztőrendszerüknek kell a pihenés, "szünet". Gondolj bele, mi felnőttek sem aludnánk jól, ha éjszaka is ennénk. Sírni semmiképp nem hagynám, de valami kíméletes módszerrel az éjszakai szopizásról leszoktatnám.
2010. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!