Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen tanult meg a...

Mennyi idősen tanult meg a babátok járni?

Figyelt kérdés
Kislányom elmult 1éves pár nappal,de mindenki csodálkozik,hogy még nem tud járni önállóan.Már 7hónaposan járkál kapaszkodva.Nem aggodom,mert tegnap voltunk 1éves státuszon az orvos nem mondott rá semmit.De az lenne az átlag,hogy 1évesen már mennek?
2010. márc. 25. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja. Van, aki már 10-11 hónaposan szalad, más baba meg "csak" 14-16 hónaposan teszi.

A babád még nem érzi biztosnak a járás-tudását, ezért nem engedi el a kapaszkodót. Ez nem baj.:) Óvatos manócska.:)

2010. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nagyon egyénfüggő, hogy mikor tanul meg járni egy kisgyerek. Az enyém is 7 hónapos volt, mikor felállt, pár nap múlva oldalazva lépegetett is. Én is azt gondoltam, hamar fog egyedül menni, mégis "csupán" az első szülinapja után kezdett egyedül menni. A nagy tesói mind mentek már 10-11 hónaposan :) Szerintem amikor ő úgy érzi, hogy biztonságban van, akkor is, ha elengedi a kapaszkodót vagy a mi kezünket, akkortól fog egyedül megindulni. Meglátod, a tiéd is hamar felbátorodik és egyser csak azt veszed észre, hogy egyedül megy!
2010. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Három gyermekem van. A két nagy 13hónaposan indult el,a legkisseb most 14hós,és csak egy-egy lépést tesz teljesen egyedül. Kezünket fogva szépen megyeget.

Én annor másfél éves voltam.

Úgyhogy ne izgulj,nem átlag az "1 éves korban kötelező járni tudni" :)

2010. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! az én lányom 11 hónaposan lépegetett önállóan pár lépést, de ezt még nem nevezném járásnak, mert még nem volt igazán stabil. Teljesen egyedül, hosszabb távot 1-2 hónap múlva tett meg.
2010. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi a 11 hónappal viszonylag korainak számítottunk.
2010. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

14 hónap az átlag.

Az enyém 1 éves volt.

2010. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fiam is és a lányom is 11 hónaposan indult el. A kicsi(lány) 2 hete volt 1 éves, már egész nap meg sem áll.
2010. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 éves kora előtt 2-3 héttel indult el előszőr egyedül,de elesett utánna,még álni sem volt hajlandó,legközelebb 14 hónaposan ment,most rá 1 hónapra szalad!
2010. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam 11,5 hónapos korától megy önállóan. 13 hónapos korától szalad.

De egy értelmes szót még nem mondott, pedig egyfolytában beszélek hozzá:((((

2010. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fiam 16 hós és most kezdett el menni biztonsággal. Mondogat viszont dolgokat. Szerintem a te kicsid eddiv nem fog várni:)
2010. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!