Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet egy babát leszoktat...

Hogy lehet egy babát leszoktatni arról, hogy ne 5 órakor keljen fel, hanem később?

Figyelt kérdés

Ikreim vannak, az egyikük mindig 5 óra körül kel fel, de még látszik rajta hogy álmos, nem tudom visszaringatni, nem is éhes, mert csak keveset eszik. Kézben elvan, de ha leteszem rögtön sír. És persze felsírja a többieket is.

9 hónaposak.


2010. márc. 25. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám,és nekem fogalmam sincs:-( általában 7 kor már nagyon álmos este,muszaly lefektetni,de pl.tegnap fél 9ig ki tudtuk tolni az altatást de igy is nagyon korán kelt,én sem tudom mit kéne tenni,már ki vagyok.Bocs hogy érdemben nem tudtam segiteni.
2010. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A babakocsiban nem alszik el?Próbáld meg abban tologatni.
2010. márc. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ilyenre meg nem akarom rászoktatni. De amúgy is hármas ikerkocsi be se férne a lakásba. Nem tudom, mit lehetne tenni. Már én is kivagyok, mert ráadásul éjszaka is felváltva sírnak fel, és ha még várok is, hátha visszaalszanak, akkor sem, ráadásul ki is kell venni őket ringatni.
2010. márc. 25. 08:03
 4/7 anonim ***** válasza:
A Suttogó c könyvben olvastam, hogy ilyen esetben mivel nem éhes valószínűleg csak egy rossz szokás alakult ki nála. Ébreszd fel kb egy órával hamarabb mint ahogyan kelni szokott. Ezalatt nem azt kell érteni, hogy felrázod, hogy teljesen éber legyen, csak úgy félálomban. Ezt két három éjjel megcsinálod, elvileg utána nem ébred föl. Nem tudom hogy hatásos-e még nem próbáltam, de talán egy próbát megér.
2010. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdekes megoldás, lehet kipróbálom. Csak kicsit tartok attól, hogy aztán nehogy 4-kor keljen utána. Ja és ha felébresztem, akkor utána mit csináljunk? Altassam vissza? Csak annyira ébresszem, hogy kicsit észhez térjen és ennyi?
2010. márc. 25. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én 1éves kisfiam is 5.30 és 6 óra között szokott felkelni. Próbáltuk már, hogy később altatjuk, meg ilyenkor még persze ringatom, hátha visszaalszik, de nála nem jött be. Így hát nekem is hajnalban indul a nap. Olvastam mindenféle könyveket ezzel kapcsolatban, de mindenhol az jött ki, hogy vannak az "éjjeli baglyok" (akik ugye későn alszanak) és a "pacsirták" (akik hajnalban kelnek), és ezzel a szülőknek meg kell barátkozni.
2010. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak annyira ébreszd, hogy éppen kizökken az alvás fázisból. Utána ha minden igaz magától vissza is alszik hiszen nem kelt föl teljesen és még álmos. De mivel kizökkentetted a megszokott alszok, 5-kor kelek dolgából, így talán elfelejt felkelni 5-kor is. Hát kíváncsi vagyok beválik-e? Nekem a könyv nagyon tettszett, de még csak 3 hetes a babám, nem nagyon kellett még kipróbálni dolgokat. Sok sikert!
2010. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!