Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esti elalvás előtt milyen...

Esti elalvás előtt milyen ételt érdemes adni a babának, hogy jól aludjon?

Figyelt kérdés
7 hónaposommal 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, így már kap gyümölcsöt, zöldséget, pici husit, gabonát. Éjjel még 2-3 szopi van, plusz 2-3 cumikeresés (=anya vagy apa jöjjön be, és adja ide :) ). Csak egy próba erejéig - kíváncsiságból - kipróbálnám, milyen lenne az éjszakánk, ha valami olyat kapna, ami nem folyik át rajta, mint az anyatej, de nem is terheli meg a gyomrát. Csak "normál" ételek jöhetnek szóba, nem kapott eddig sem, és ezen túl sem kap tápszert (vagy bármi tápszer jellegűt). És természetesen nem szopi helyett, hanem szopi mellé adnám.
2010. márc. 24. 08:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem az eltelítődés miatt alszik, vagy nem alszik a baba.

Én sose telítettem el egy gyereket se, csak anyatejet kaptak 6-7 hónapos korukig, mégis átaludta mind az éjszakát 3 hónapos korától. És utána is. 12 órát kaja nélkül.

2010. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen laktató a tejed, de sajnos nem mindenki ilyen szerencsés. Sokan jártak úgy, hogy csak akkor alussza már végig az éjszakát a baba, ha kap kiegészítést is az anyatej mellé. (B)
2010. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon kedvesek vagytok. De komolyan. Azt hittem, hogy csupa "minek akarod tömni a gyereket" választ kapok. Egy tejpépet lehet, hogy kipróbálunk. Abból melyik miért jobb a többinél? Milupa, Humana márkákon kívül van más "jó éjt"? Vagy nem feltétlenül ilyet adjak? Ajjaj, kell itt segítség :)
2010. márc. 24. 10:54
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja, és tudom, nem minden gyereket fúj fel a tápszer, de mi van, ha az én kicsi (tényleg, hiszen 7 hó, 65 cm, 6,2 kg) lányomat igen?! Ezért nem merem.
2010. márc. 24. 11:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem fogja felfújni a tápszer, hidd el! Mint írtam már, kisfiamat sem fújta fel, pedig képzeld, 6 hósan 8,5 kg, de ehhez 70 centi, és vasból vannak a csontjai, mint az apjának. :)

Szóval viccet félretéve, nem fújnak fel a tápok, de ha csak tejpépet adnál neki, akkor nem muszáj jó éjt pépet adni, bármilyen másik is megteszi. Annak csak van egy fantázianeve, semmivel sem különb, mint a többi. Ugyanúgy mindegyiket lehet adni este is. :)

(B)

2010. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hittem, a "jó éjt" valami spéci pihentető :)
2010. márc. 24. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!