Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esti elalvás előtt milyen...

Esti elalvás előtt milyen ételt érdemes adni a babának, hogy jól aludjon?

Figyelt kérdés
7 hónaposommal 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, így már kap gyümölcsöt, zöldséget, pici husit, gabonát. Éjjel még 2-3 szopi van, plusz 2-3 cumikeresés (=anya vagy apa jöjjön be, és adja ide :) ). Csak egy próba erejéig - kíváncsiságból - kipróbálnám, milyen lenne az éjszakánk, ha valami olyat kapna, ami nem folyik át rajta, mint az anyatej, de nem is terheli meg a gyomrát. Csak "normál" ételek jöhetnek szóba, nem kapott eddig sem, és ezen túl sem kap tápszert (vagy bármi tápszer jellegűt). És természetesen nem szopi helyett, hanem szopi mellé adnám.
2010. márc. 24. 08:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom,hogy először fürdetem,majd utána kap tejpépet.150ml vízből csinálom,este 7 től reggel 7ig alszik,nem ébred.

7 hós

2010. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, miért vagy a tápszer ellen, de ebben az esetben próbálkozz tejpéppel. Az elég laktató, tápláló, még jobban is, mint a tápszerek. (B)
2010. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lefagyasztott anyatejed, csinálj belőle tejpépet. (tejbegrízt) Éjszakára teljesen jó.
2010. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A tejpép is tápszer, de attól még nyugodtan adhatod neki, főleg, hogy már 7 hónapos. AZ én fiam is 7-kor kap tejpépet, majd 8-fél 9 között szopizik, elalszik, és reggel fél 7-7 között kel. Éjjel csak akkor ébred, ha a foga piszkálja.

ҝ

2010. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Adj neki este kiflit joghurttal,vagy akkor is főzeléket.
2010. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
:-/
2010. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kifli+joghurt kimarad, úgy érzem.

Azért idegenkedem a tápszerektől, mert valahogy az az érzésem, azok "felfújják" szegény babákat. Tudom, a mai tápszerek mások, de inkább adok neki valami főzeléket vagy hasonlót. Csak kérdés, mi az, ami telít, de nem terheli a gyomrot.

2010. márc. 24. 08:26
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

A tejpép erre tökéletesen alkalmas:) Könnyű, nem terheli a pocakot, viszont a benne lévő gabona tökéletesen telíti:D

ҝ

2010. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A kiflis nőcit meg ne vedd fel, ő már 3 hónapos gyereknek azt adna. Meg 8 hónaposnak pacalt.


Az én kisfiam sem "felfújt", pedig tápszert kap kezdettől fogva. De te tudod. A tejpép tényleg segíthet, ha nagyon idegenkedsz a tápszerektől. (B)

2010. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Múltkor láttam (B) kisfiát, tényleg nagyon formás baba, látod, az sem szentírás, hogy a tápszer felfújja a babákat:DD

ҝ

2010. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!