Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor adhatom vagy nem a...

Most akkor adhatom vagy nem a Hipp kekszet?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond ! 6 és fél hónapos fiamnál már kiváltottuk a tízórait ,ebédet ,uzsit ,( kötekedők kiméljenek )gondoltam dúsítanám a gyümölcsöket kekszel ,erre mivan a ráírva hippes babkekszre ? Hogy glutént tartalmaz !
2010. márc. 23. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:

És az miért baj? A babáknak 4-7 hónapos korukban találkozniuk kell a gluténnal. Az én fiam 6 hónapos, de olyan tejpépet eszik, amiben van glutén. Semmi baja nem lesz tőle. A védőnőt megkérdeztem, ő javasolta, hogy délután tejpépet adjak neki, kérdeztem a gluténről, azt mondta, hogy az nem gond.

Az én fiam délelőtt kap gyümit, vagy főzit, délután tejpépet, hajnalban szopi, reggel-délben-este táp.

2010. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs lisztérzékeny a családban, akkor 6 hónapos kor felett már nyugodtan ehet a babád glutén tartalmú ételeket, mint pl. a babakeksz. Én is 6 hónaposan adtam először a fiamnak babakekszet.
2010. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy már 3 hete eszi a tejpépet. Meg néha kap enni-inni való tejpépet (nestlés) ha elutazunk, imádja, abban is van glutén.


Leírom mi van a dobozán: "Fogyasztásra kész folyékony, tejtartalmú gabonás bébiétel-kekszel, vitaninokkal és ásványi anyagokkal"

Erről is kérdeztem a védőnőt, sőt még a gyerekorvost is, azt mondták, hogy adhatom neki.


J.

2010. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm is javasolta a glutén bevezetését 1 éves kora előtt, amíg még javában szopik.
2010. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
adj neki nyugodtan, én ezt már 5 hósan adtam.
2010. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén 6,5 hónapos a fiam.Múlt héten voltunk tanácsadáson, és azt mondta a védőnő, hogy a legújabb álláspont szerint 6-7 hónapos kor között kell bevezetni a glutént.Adtam neki üveges sárgabarckot babakekszel, nem lett tőle baja, így vettem milupa kekszes piskótás tejpépet, amiben van glutén.Nem minden nap, de fogok adni neki.

/Z/

2010. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a gyümijébe darált háztartási kekszet teszek 6 hónapos kora óta a védőnőm tanácsára. Ha majd lesz foga és rágcsálni tud veszek neki babakekszet...vagy nem :)

Egyébként szerintem adhatod neki.

2010. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hónaposan már kapott kekszet a barackba és almába.
2010. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor kell várni 6 hós korig, ha van a családban lisztérzékeny (nálunk van, ezért vártam eddig). Te már nyugodtan adhatod neki. (B)
2010. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!