Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig megmondod a vélewményed?

Mindig megmondod a vélewményed?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős lány,kinek 1éves a kisfia.Önmagától nem tud járni.Ez a lány meg métereket sétáltatja.Nem két három méterről van szó,200-300-ról.Sőt hogy vagányabb legyen elengedi az egyik kezét a gyerek esik kel,de ő cibálja séta közben.Nekünk meg azt mondja mosolyogva otthon mezitláb jobban megy neki.Bennem van a hiba,de engem ez nagyon zavar,alig tudtam visszatartani a beszólásaimat,azzal nyugtattam magam,nekem ehez nincs közöm.Nektek mi a véleménytek?
2010. márc. 23. 17:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az én babámból kiindulva, én bizony hiába szerettem volna sétáltatni, amíg ő nem volt érett a dologra. Megfogtam a kezét, de ő letérdelt, tehát nem lehet ezt erőltetni. Most 15 hónapos, még nem jár egyedül, de mostmár fogni kell a kezét és sétáltatni.

Tehát én úgy gondolom, hogy a véleményed tartsd meg magadnak, mert mindenki úgy neveli a gyermekét ahogy ő szeretné. Egyszóval, semmi közöd a dologhoz.

2010. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Akár 2 legyet is üthetsz egy csapásra! ;)


Ha elmondod, mi jó egy ilyen idős babának, akkor talán többször nem csörög a telkód séti idő előtt! :D:D


A gyakorlatban, a mi ismerős baba-mama körünkben sem mondjuk oda a frankót, egymás között persze jól kitárgyaljuk ki-mit nem csinál jól nagy ritkán, de nem szólunk bele egymás nevelési technikájában!


Családon belül viszont nincs elhallgatott vélemény, hisz a közös nevelés elve folyik! :)


Jah...és amúgy cipőben tényleg nehezebben jár a baba az elején... Benti kis cipő használatával lehet ezt gyakorolni! Az én 10,5 hónapos kisfiam is itthon 20-30 lépést is megtesz, de kint a cipő miatt 3-4 lépés után elbotlik a saját lábában! :D:D Persze azt hiszi, hogy odakint is olyan ügyes, és állandóan nekiindul, majd csücs! :)

2010. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Én megmondanám finoman hogy ezzel nagyon rosszat tesz neki, és ha ezután is csinálja vagy megsértődne akkor nagy ivben elkerülném a társaságát utána. Lehet hogy nincs beleszólásod, de nem birnám nézni. Ha meg nem tetszik neki akkor feladnám. De kikerülném egy életre! Idióta, buta k..va az ilyen, és ha még meg is sértődik akkor meg olyan sötét mint az éjjel.
2010. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! már csak azt nem értem, hogy miért jársz egy ilyen szomszéddal sétálni, aki beszól, és akinek szíved mélyén te is beszólál. ne rontsd el a szomszédi viszonyt azzal, hogy barátkozni próbálsz, holott két külön világ vagytok. ha így felzaklat a vele töltött idő, hogy ide írsz, akkor inkább kerüld el, vagy alkalmazz kegyes hazugságot, hogy ne lásd mit csinál "amit nem lát a szem nem fáj a szívnek....". én ezt tenném és nem szólnék, és ha valóban beszólogatós a szomszédasszony te pedig nem akarsz konfrontálódni hidd el így csak nyerni fogsz.


alapvetően igazad van, hogy nem kell a babát erőltetni, hogy sétáljon, de szerintem a te helyzetedben nem célszerű ezt szóvá tenni.

2010. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló.Teljesen igazad van,már sokan kérdezték miért szolók egyátalán hozzá.Aki velünk sétál egy másik lány azt meg kedvelem,nem mondhatom azt,hogy csak mi sétáljunk őt ne hívjuk.Egyébként meg mi sokat csavargunk,mindig van programunk,nem sétálunk mindennap.Köszi mindenkinek.
2010. márc. 26. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!