Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig megmondod a vélewményed?

Mindig megmondod a vélewményed?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős lány,kinek 1éves a kisfia.Önmagától nem tud járni.Ez a lány meg métereket sétáltatja.Nem két három méterről van szó,200-300-ról.Sőt hogy vagányabb legyen elengedi az egyik kezét a gyerek esik kel,de ő cibálja séta közben.Nekünk meg azt mondja mosolyogva otthon mezitláb jobban megy neki.Bennem van a hiba,de engem ez nagyon zavar,alig tudtam visszatartani a beszólásaimat,azzal nyugtattam magam,nekem ehez nincs közöm.Nektek mi a véleménytek?
2010. márc. 23. 17:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nem mondom meg midnig a véleményem, bár szeretném. Ha barátnő, akkor viszont megmondom. Idegennek nincs jogom beszólni - ha veszélyeztetés van az más, de alapesetben nincs jogom beszólni - viszont a barát épp azért barát, hogy legyen őszinte. Mert ha utólag gond lesz, és kiderül, hogy én meg ezt előre láttam, de csöndben sunyítottam és ezzel asszisztáltam a problémához, akkor milyen barát vagyok?
2010. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Az enyém se jár még amúgy.Jövő héten lesz 1 éves.Én rá is szólok családtagokra,ha bármelyik elkezdi sétáltatni,hogy ne tegye.Tolni tol maga előtt kisasztalt,autót,ugy megy.
2010. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Mindig mindent sietetett.Anyatejes volt,de már 3hónaposan tömte.4hónaposan sport babakocsiba ültette,nehogy lemaradjon valamiről.Szegény állandóan hajlott jobbra-balra.Tipikus ő gyereke minbdig mindent jobban tud.Én is szoktam sétáltatni a lányomat a lakásban egyszer kétszer oda-vissza.Igazábol akkor idegesedtem be,mikor csak az egyik kezét fogja és huzza vonja,kéri a gyereket,hogy szépen menjen.Ma le is ondtam a sétát szélre is hivatkozva,meg már kezd az agyamra meni ez a nő személy.Nem barátnőm,szomszédom,együtt megyünk sétálni meg még egy másik anyuka a kisfiával.
2010. márc. 25. 14:44
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem mondom el.Az ő gyermeke én miért szóljak bele,főleg ha csak ismerős és nem barátnő.

2010. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
én nem szólnék. ugyan én is meg vagyok győződe, hogy az én "nevelési módszerem", amivel a csemetémiet pátyolgatom jó (betartom a hat hónapos anyatejes táplálást, az ételek sorrendjét, az önálló járást is megvártam/megvárom), de nem hiszem, hogy az egyedüli lehetséges jó megoldás. ha valami szúrja a szemem vagy szólok, vagy tolerálom, ezt pl. én tolerálnám, de ha mondjuk valaki üti, vagy közvetlenül fenyegi az épségét pl. kocsiba nem ülésbe utaztatja, szólok.
2010. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

hááát ha a barátnőm lenne akkor szolnék neki tuti. nem birnám szo nélkül nézni szegény gyerek szenvedéseit.

ha csak a szomszédom és nem vagyunk olyan nagyon joban - hááát ez neces dolog, de lehet akkor is elmondanám finoman a véleményem, és a végén hozzátenném h ez az én véleményem és persze mindenki ugy csinálja ahogy akarja.


a kisfiut én is sajnálom, nem tesz jot neki ha rángatja szegényt.

2010. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

Remélem most jobb a lelkednek, hogy így kibeszélted az anyukát. Süt a soraidból a rosszindulat, a kérdésed nem a segítségkérésről szól.

Ha tényleg annyival több lennél a szomszédodnál, mint amennyire tartod magad, akkor már rég elmondtad volna neki finoman a véleményed és eszedbe sem jutott volna, hogy "visszatartsd a beszólásaid". Eleve nem értem, miért beszólni kell.

Furcsa nekem ez a hozzáállásod a szomszédodhoz...


A kérdésedre válaszolva, ha engem annyira zavarna a vázolt szitu, mint téged, akkor én biztos, hogy elmondanám neki, miért jobb, ha nem siettetjük a fejlődését a babának.

2010. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló.Nem hiszem,hogy rossz indulatú lennék,mikor ő kismilliószor beszolt nekem és megbántott,még akkor sem szóltam,sőt másnap mosolyogva mentem sétálni.Nem éreztem kibeszélésnek,azt kérdeztem ti szolnátok e.Mint látod én nem tettem.De nem hiszem hogy nálad nem verné ki a biztositékot,mikor melletted sétáltatnak egy rogyadozó gyereket,és azt hallgatod egész uton,"...ne csináld már,gyere szépen,álljál lábra,nem veszlek fel..."Kibeszéltem volna?Szerintem csak véleményt kérdeztem.Mindig távól állt tőlem a rosszindulat.
2010. márc. 25. 20:34
 19/25 anonim ***** válasza:

A 14:32-es vagyok.

Csak annyi jutott eszembe, hogy a családomban is, és az ismerőseim között is, akinek hasonló korú kisgyermeke van, ha sétálni mennek, a baba babakocsiban ül, egyik sem "sétáltatja" az ekkora gyerekét.

Az enyém 5 hónapos, de valszeg én is babakocsival fogom vinni, ha 1 éves lesz, akkor is.

2010. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
irtam itt már választ de nemtudom h hanyadik vagyok. annyit tennék még hozzá h a kisfiam egy évesen indult el , de sétálni mindig kocsival mentünk. itthon a házban gyakorolt és edzett , meg az udvaron. :)
2010. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!