Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha csak bébiétel konzervet...

Baj ha csak bébiétel konzervet kap?

Figyelt kérdés

Abszolút nem tudok főzni, próbáltam,de elutasította, nem ízlett neki, és nincs is időm rá.

Most télen még gyümölcsben is azt kapott,persze ha kijönnek a gyümik,azt majd kap frisset.

Én is csak fagyasztott dolgokon élek...


2010. márc. 23. 13:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kommentem a 2. válaszolónak szólt!!!!!


Kérdező. Nem baj, ha telik rá anyagilag akkor nyugodtan add neki a konzervet.

2010. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj. Nekem lenne időm főzni, de nem teszem.

Ennek egyszerű oka van, hogy a párom kapott rengeteg bébiételt (Nestlénél dolgozik), így ingyen van. Van itthon vagy 70 üveg kaja 4-8 hónapos korig, +babydessert, babycompot, tejpép 18 dobozzal. Eddig már 2 csomagot kapott, de nemrég kezdtem el adni neki a 4 hónapos kortól való kajákat (sárgarépa krumplival, kerti zöldségek, alma-áfonya...), úgyhogy még van bőven. És még fog egyszer kapni 8-12 hónapos korra való kajcsikat.


Így több időm jut a fiamra.


J.

2010. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

2. válaszoló, okéoké vannak szuperanyukák, csodálatos.....vettem az üzenetet

nekem nem volt mindig lehetőségem főzni, most is néha előkerül a bébiétel, a lakás romokban, egyetemre se járok....ez van

egy idő után szerintem egyre jobban belejössz majd a főzésbe, a végén már elég egy félét főzni és akkor tapasztalatból mondom, h megeszi a gyerkőc....egyszerűbb dolgokkal próbálkozz addig is: csirke, krumpli, sütőtök....eheti két napig is ugyanazt ebédre.....bár tudom megint jön a sárdobálás!

2010. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én se vagyok konyhatündér,nyers húst még nem fogta,nem föztem húsból semmit,de a babámért megtettem! Már 2 félét eszik naponta és megfözöm neki. Nem kell hozzá tudomány. Ha meg nemsikerül,akkor már legközelebb tudom,hogy mit ne csináljak,hogy rossz legyen. A csirkemellet is egyszer megcsinálom,berakom a fagyasztóba és minden nap csak kiveszek egy darabot. Én a bébiételekben nem bizok. Kitudja miböl van,hogy készül?!
2010. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek egy tipp: mindent kiadagolok előre, és lefagyasztom: egy adag husi, egy adag spenót, egy adag répa stb. Főzésnél már csak beledobálom a vízbe ezeket a kis csomagokat, különböző kombinációkban. Utána már csak egy jó botmixer kell. És még másnap is megeszi boldogan ugyanazt. Tény, hogy lényegesen olcsóbb, mint a bébiétel.

De van olyan üveges kaja, amit nem tudtam überelni, pl. répa, sütőtök. Ezekből az enyémet nem eszi meg (nem is csodálom).

2010. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is főleg üvegeset eszik. Próbáltam csinálni neki például cékla-alma-krumpli variációt, mindenki istenítette, hogy húúú, ilyen jó, meg olyan jó... aha... úgy köpte ki, ahogy illett. Párom eszik bent a munkahelyén (este pedig már nem eszik főtt kaját), én rendelek magamnak egy házhozszállítóstól, akkor meg mit pepecseljek? Persze husilevesből krumpli meg répa egy kis csirkemellel összekotyvasztva az egészen más tészta, de nincs minden nap húsleves.

Így is megkap mindent, ami kell, cukkini, répa, krumpli, borsó, karfiol, brokkoli, sütőtök, stb., mert változatosan kapja, odafigyelek, mikor mit adjak neki, nem eszik mindig ugyanazt.

Nekem így kényelmesebb. Minden napra kitalálni, hogy na, most éppen mit főzzek? Ahhoz be kell vásárolni (ami ugyanúgy pénzbe kerül), nekiállni megcsinálni, ami a kisfiam mellett nem egyszerű, mindent akkor tudok megcsinálni itthon, amikor alszik. Aztán meg úszik a konyha, és tuti, hogy akkor nem eszi meg. És arról nem beszélve, hogy azt a 200 Ft-ot nem sajnálom tőle. Szerintem nem tudnám olcsóbban kihozni itthon sem (csak számoljátok össze, hogy egyrészt bevásárolsz, aztán meg fogyasztod a főzéshez a gázt vagy a villanyt, majd utána még a mosogatószert és a vizet is a mosogatáshoz). (B)

2010. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én imádok főzni, de miután a tizenakárhányadik féle kaját kotyvasztottam össze és utána a kukába landolt, mert a babám nem ette meg, azt mondtam nem érdekel, kapja továbbra is a konzervet. Szerencsére megtehetjük hogy minden nap konzervet kapjon, majd 1 éves kora után eszik amit mi eszünk.
2010. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az utolsótól kérdezem mikor van a gyerekkel?

Semmi baja nem lesz,a kislányom 17 hós és szinte csak bébiételt eszik hétköznap,hétvégén anyukám főz és azt is megeszi.

2010. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj más babák is felnőttek már ezeken és nem lett bajuk.Sajnos nekem nincs választási lehetőségem, a kisfiam kipattog a boltban, piacon stb. helyen kapott zöldésegektől, gyümiktől így én kénytelen vagyok bébiételt adni neki, bármennyire szeretnék neki főzni!Ha lesz friss gyümi majd adsz neki!
2010. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!