Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós a babám és nem tud...

Hasfájós a babám és nem tud kakilni! Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szóval 4 hetes a babánk anyatejem sajnos nincs előző kettő lurkómnál sem volt de náluk nem voltak ilyen jellegű problémák...amíg volt tejem minden pelusba volt kaki aztán elkellet kezdeni pótolni neki, elsőnek a humana Ha-t kapta nagyon fájt a hasa tőle váltottunk beba ha-ra most sincs nagy változás ugyan úgy fáj a pocija, kapja az Infacolt talán egy picit segít a pukizásba de kaki nincs csak segítséggel(lázmérő) kamilla teát is kap de nincs változás most küldtem le a férjemet espumizánért várhatók tőle csodát??Tudom hogy nem szabad neki mindig segíteni a kakilásba mert hozzá szokik de azt sem hagyhatom hogy szenvedjen!

Tanácsok??Nagyon megköszönném.


2010. márc. 22. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én az Espumisant a görcsökre adtam, segített valamelyest. Ne idegeskedj ezen a kaki dolgon, főleg ne erőltesd. Majd kakil mikor kell neki.
2010. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki ánizs vagy köményteát adni.Lehet,hogy a tápszered nem jó neki.
2010. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy picit meg lehet tornáztatni a babát - a kis lábával az alsó testét - egy kicsit segíthet neki. Nekünk is a lázmérőt és a tornát ajánlotta a védőnő.
2010. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hasonló gond volt nálunk is, igaz, nekünk a Beba-ra váltás segített némileg. Espumisantól ne várj sokat, szerintem lepkepukit sem ér (2 gyerek tapasztalata)

Doktornőm, védőnőm is azt ajánlotta, amikor nem jött a kaki, hogy reggel éhgyomorra CUKROZOTT kamillateát adjak. Végül a kipróbálásig nem jutottunk el,mert mindig megoldódott magától a dolog. Halottam még a Laevolac szirupról, ami szintén lazíthatja, hajthatja a székletet, nem tudom mennyi idős kortól adható.

De szerintem a legtöbbet a tornáztatás segít. Kihajtja a szeleket, átmozgatja a belecskéket, hátha ettől beindul jobban az emésztés.

2010. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Általában 3 hós korában kinövi a gyerek a hasfájást, addig sajnos kisérletezni kell, hogy mi jön be a babádnak. Viszont nekünk az infacol nem használt, vagyis jó volt hasfájásra, de nagyon nehezen kakilt tőle a lányom. Én gripe watert adtam neki, igaz asszem 6 hetes kortól adható ha jól emléxem. Megnyugtatta a gyomrát, szépen kakilt is tőle. Bocsi az espumizant nem ismerem.
2010. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan segíts neki, nem szokik rá. Lázmérő és szélcső. Én mind kettőt használtam, segített kakilásban , hasfájás 3 hónaposan eltűnt. Infacol, espumisan, homeosgolyó, gripp water. Mind csak időlegesen használtak. Kitartás és segíts rajta, ha tudsz. Torna is fontos.
2010. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Laevolac...nálunk csak ez segített..nagyon hamar beállt a kaki:) Hasfájásra meg próbáld ki a grip watert..mostmár adhatod azt is..nekünk nagyon hamar megszűnt tőle a hasfájás

KITARTÁS!!!

2010. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni ún. tejcukor dkg-ra mérik pár száz ft,nekün ezt ajánlotta a doki és jó volt anyatejes volt 11 hónapig és kb 4 hósan nem tudott kakilni 3 napig ekkor ebbl egy keveset raktam a fejt tejcibe és estére már volt is kaksi a pelusban:)
2010. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja előző vagyok Eggy fél glicerines vég bélkúpot is lehet attól abbana percben ahogy felhelyezed neki már jön is a kaki!DE EZT CSAK NAGYON RITKÁN SZabd mert hozzá szokik szegényke de még mindig jobb mint lázmérőzni:S
2010. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez a probléma. Engem nagyon zavart,zavar. Szegény kisfiamat még a belgyógyászatra is elvittem. Most 11 hetes,6 hetes kora óta van a nem kakilós probléma. A belgyógyászaton azt mondta a doki nem gond ha 2-3 napig nem kakil. Nem lesz tőle semmi baja. Engem jobban zavar mint a babát. Úgy is kakil ha kell neki. Ha nem akkor 2-3 nap után segítsek. Sűrűn nem lehet,megkell tanulnia kakilni. És szerintük hígabban csináljam a tápszert. A háziorvos a leavolakot ajánlotta reggel,este 5ml. Azt is adom neki. Így néha sikerül magától, ha nem akkor szélcső. És masszász minden pelenkázásnál.

Hasfájásra én infacolt használok, nem az igazi,de remélem most már elmúlik.

Szóval én megértelek!

2010. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!