Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 órát szopik az 1 hónapos...

1 órát szopik az 1 hónapos kisfiam. Sok az 1 óra?

Figyelt kérdés

Kivárja a 3 órát.Éjszaka is eszik éjfél körül,és hajnalban is 3 körül.A háziorvosunk szerint ne etessem 1 órát. És szerinte hajnalban kapjon teát. Ma kipróbáltam,hogy 30 percig szopott,de éhes volt utána.Persze adtam még neki.

Most 4670 gramm,és fél óra alatt nem hiszem hogy jól is lakik.


2010. márc. 22. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, sok az egy óra. és éjjel ne adj neki teát. Amúgy most már hamar bele fog jönni, és rövidülni fog a szopiási idő. addig is türelem, megéri!
2010. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sok az 1 óra. De az én babám is ilyen volt, ha a jobb mellemből evett, mert abból valamiért nehezebben szívta és azon szeretett nyammogni :-). De én csaltam vele egy kicsit. Amikor nyammogott, akkor a füle mögött az álla irányába az ujjammal masszíroztam egy kicsit neki, ezzel ösztönöztem, hogy egyen, meg volt, hogy finoman nyomtam a mellem, hogy jobban jöjjön neki a tej. Így szép lassan csökkent az idő. Most már abból is 10-15 perc alatt jól lakik, ha nem álmos. Ha álmos, akkor most is nyammog, de akkor sem 1 órát már, max. 20-30 percet. Holnap leszünk 7hetesek.

Csak ügyesen, és kitartás.

Ja, és ne adj neki éjjel se teát. Ha éhes, akkor szoptasd meg. Az enyém nem is fogadja el. Úgy fújja ki, mintha muszáj lenne. (édesköményt adtam volna neki, mert fájt a hasa, de nem ment, az infacolt viszont elfogadja.)

*A*

2010. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első 10 percben megeszi amennyi kell neki, a többi csak cumizás. Ne etesd egy órát az rengeteg! Az enyém 5 max.10 percig szopizott.
2010. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Max 20 perc alatt jól kell lakjon, a többi cumizás, pihenés, kényezteti saját magát. Ha panaszkodik fél óra cici után, az nem azért van, mert éhes, hanem mert szopni akar (cumizni).

Ha így folytatod, egész nap a melleden fog lógni, persze nem akarok vészmadár lenni, de a saját érdekedben is húzz egy határt.

2010. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok az egy óra, de majd meglátod, hogy szépen lassan fog ez csökkeni. Egyre ügyesebb lesz a szopizása és hamarabb ki fogja szívni. Meg neked is egyre jobb lesz a tejleadóreflexed. Nekünk is így volt az első egy hónap. Fárasztó volt. De utána minden megoldódott. Most végzünk 20 perc alatt a szopival. 3,5 hós.
2010. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg sok, de kicsi még, szépen lassan csökkentsétek. Az én kislányom is képes volt 3/4 órán át szopizni, de nagyon kisebesedett a mellem. Aztán egyszercsak abbahagyta 20 perc után, kb.5 hós korától pedig 6-7 perc a szopi. Ahogy erősödik, egyre ügyesebben szív majd a babád, a csak cumizós időt pedig helyettesíthetitek talán majd játékkal, dumálással, amit a kezedben, közeledben tölthet.
2010. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van elég tejed,hallod amikor hangosan nyel,akkor jön neki elég tej!Amikor már így ímmel-ámmal szívogat néha és már nem hallod hogy nyelne hangosan,akkor vedd le a melledről.Kínáld meg a másikkal!Teát NE adj neki!Nem szomjas hanem éhes az a gyerek,teával nem lakik jól!Etetést NE helyettesíts vele,viszont két etetés között megkínálhatod teával,babavízzel.:)

Egy szintén egy hós baba anyukája

2010. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!